Շառլ Ազնավուրը Պետերբուրգում եւ Մոսկվայում համերգներ կտա 2018 թվականի ապրիլին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Օգոստոսի 24-ին այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է երգչի մամուլի քարտուղար Քրիստինա Սարգսյանը:
«Նեւայի ափի քաղաքում վարպետի համերգը կկայանա 2018 թվականի ապրիլի 25-ին՝ «Օկտյաբրսկի» մեծ համերգասրահում»,- նշել Է արտիստի ներկայացուցիչը:- Երեք օր հետո՝ ապրիլի 28-ին, նա ելույթ կունենա Ռուսաստանի մայրաքաղաքում՝ Կրեմլի պալատի բեմում»:
«Վարպետն ամբողջ ժամանակ աշխատում Է եւ դադարներ չի սիրում»,- նշել Է Սարգսյանը:
Ավելի վաղ ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցներից մեկում Ազնավուրը պատմել Է. «Մոսկվայի Կարմիր հրապարակն աշխարհում այն երեք – չորս վայրերից մեկն Է, որտեղ ես կցանկանայի երգել»: Նման համերգի նախագիծը քանիցս քննարկվել Է, եւ երգիչը հուսով Է «վերադառնալ այդ մտահղացմանը»:

Шарль Азнавур объявил о своем концертном туре на 2018 год
Сегодня, однозначно день Шарля Азнавура. Вчера на «Аллее славы» великий шансонье Шарль Азнавур получил свою звезду на «Аллее Славы» в Голливуде и в своей речи на английском заявил, что в нем прекрасно сожительствуют две культуры – французская и армянская.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 aвгуста АРЦАХПРЕСС - Сразу после того, как Азнавур получил звезду, Europe.fr сообщила, что певец определился с концертным туром на 2018 год. Так, Азнавур устроит турне по шести городам Франции – Лион, Марсель, Бордо, Тулуза, Нант и Лилль.