Կոմանդոս. Բախման դեպքում Ադրբեջանն ամբողջովին կոչնչացվի
Եթե ղարաբաղյան հարցի պատճառով Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խոշոր ընդհարում լինի, դա կհանգեցնի Ադրբեջանի միակողմանի ոչնչացմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Փետրվարի 3-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է ղարաբաղյան պատերազմի մասնակից, գեներալ մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը (Կոմանդոս) հայտնում է News.am-ը:
Նրա խոսքով, սա նաեւ շատ փորձագետների, Ադրբեջանի դաշնակիցների ու Թուրքիայի տեսակետն է: «Մենք պատերազմ չենք ուզում, բայց Ադրբեջանը կարող է ավանտյուրայի գնալ: Հիմք ընդունելով միջազգային իրավունքը՝ մենք կարող ենք հասցնել ու կհասցնենք կանխիչ հարված»,- շեշտել է Արկադի Տեր -Թադեւոսյանը: Կոմանդոսը նաեւ հավելել է, որ Ադրբեջանում շատ բարդ իրավիճակ է ձեւավորվել ազգային փոքրամասնությունների դրության համատեքստում:

Командос: В случае столкновения Азербайджан будет полностью уничтожен
Если между Арменией и Азербайджаном произойдет крупное столкновение из-за карабахского вопроса, это приведет к одностороннему уничтожению Азербайджана.
СТЕПАНАКЕРТ, февраля 3 АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил на пресс-конференции 3 февраля участник карабахской войны, генерал-майор Аркадий Тер-Тадевосян (Командос).
По его словам, это мнение также многих экспертов, союзников Азербайджана и Турции. «Мы не желаем войны, но Азербайджан может пойти на авантюру. Основываясь на международном праве, мы можем нанести и нанесем превентивный удар», - подчеркнул Аркадий Тер-Тадевосян. Командос также добавил, что в Азербайджане сложилась очень сложная ситуация в контексте положения нацменьшинств.