Ռուսաստանը կշարունակի ռազմական գործողությունը մինչև իր նպատակների իրականացումը. Պոլյանսկի
ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ​​ներկայացուցչի առաջին տեղակալ Դմիտրի Պոլյանսկին Անվտանգության խորհրդի նիստում խոսել է Ուկրաինայում ռուսական հատուկ գործողության ժամկետների մասին և հայտարարել, որ այն կշարունակվի մինչև նպատակների իրականացումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին գրում է  1lurer.am-ը։
ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների երկրորդ վարչության տնօրեն Ալեքսեյ Պոլիշչուկն էլ ընդգծել է, որ Մոսկվան շահագրգռված է Դոնբասի շուտափույթ ազատագրմամբ։ Դիվանագետի խոսքով՝ հատուկ գործողությունն ընթանում է ըստ պլանի և հասնելու է իր նպատակներին։
ՄԱԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ​​ներկայացուցչի առաջին տեղակալ Պոլյանսկին իր ելույթում նաև մեկնաբանել է Ուկրաինային արևմտյան զենքի մատակարարումները և նշել, որ այդ ռազմական օգնությունը Կիևին թույլ չի տալիս նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ։

Россия продолжит военные действия до реализации ее целей: Полянский
Первый заместитель постпреда России при ООН Дмитрий Полянский рассказал на заседании Совбеза о сроках проведения российской спецоперации в Украине и заявил, что она будет продолжаться до тех пор, пока не будут достигнуты цели.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает ТАСС.
Директор второго департамента МИД России по странам СНГ Алексей Полищук подчеркнул, что Москва заинтересована в скорейшем освобождении Донбасса. По словам дипломата, спецоперация идет по плану, она достигнет поставленных целей.
В своем выступлении первый заместитель постпреда России при ООН Полянский также прокомментировал поставки западного оружия Украине, отметив, что эта военная помощь не позволяет Ки сесть за стол переговоров.