Մեծ Բրիտանիայի բեռնափոխադրումների համակարգողը հայտնել Է Օմանի ափերի մոտ նավի վրա հարձակման մասին
Մեծ Բրիտանիայի Ծովային առեւտրական փոխադրումների համակարգման կազմակերպությունը հաղորդում Է ստացել Օմանի ափերի մոտ նավի վրա հարձակման մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍՀամապատասխան տեղեկությունները զետեղված են համակարգողի կաքում:
Կայքի տվյալների համաձայն՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել հուլիսի 29-ի երեկոյան Երեւանի ժամանակով մոտավորապես 22:00-ին Արաբական ծովում Դուքմ նավահանգստից մոտ 152 կիլմետր հեռավորության վրա: Ինչպես հետեւում Է համակարգողի հաղորդագրությունից, պատահարը կապված չԷ ծովահենության հետ: Նշվում Է, որ կատարվում Է միջադեպի հետաքնություն: Այլ մանրամասներ չեն հայտնում:

Британский координатор грузоперевозок сообщил о нападении на судно у берегов Омана
Британская Организация по координации морских торговых перевозок получила сообщение о нападении на судно у берегов Омана. Соответствующие сведения размещены на сайте координатора.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 июля, АРЦАХПРЕСС- Согласно его данным, инцидент произошел вечером 29 июля около 21:00 мск приблизительно на расстоянии 152 км от порта Дукм в Аравийском море, сообщает Тасс.
Как следует из сообщения координатора, произошедшее не связано с пиратством. Отмечается, что ведется расследование инцидента. Другие подробности не сообщаются.