Հանրապետության նախագահի մոտ քննարկվել է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի գործունեության ռազմավարությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ով ի պաշտոնե հանդիսանում է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը, այսօր՝ հունիսի 25-ին, հրավիրել է հոգաբարձուների խորհրդի նիստ՝ քննարկելու hիմնադրամի առաջիկա տարիների գործունեության ռազմավարությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել Արցախի ներդրումային հիմնադրամի դերը հանրապետության տնտեսության զարգացման գործում՝ ընդգծելով կառույցի միջոցով իրականացված սոցիալական աջակցության ծրագրերի կարևորությունը: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ հիմնադրամն ունի համապատասխան գործիքակազմ, և հատկացվող միջոցների ծավալների ավելացման դեպքում նոր թափ կհաղորդվի իրականացվող ծրագրերին:

The strategy of the Artsakh Investment Fund’s activity was discussed at a meeting with the President
Today, on 25 June, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan, who is officially the chairman of the Board of Trustees of the Artsakh Investment Fund, convened a sitting of the Board of Trustees to discuss the strategy of the Fund's activity for the coming years, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, JUNE 25, ARTSAKHPRESS: The President highlighted the role of the Artsakh Investment Fund in the development of the republic's economy, emphasizing the significance of social assistance programs implemented by the structure. According to the President of the Republic, the Fund has a corresponding set of tools, and in case of increasing the volume of allocated funds, a new impetus will be given to the programs being carried out.