Էրդողանն ակնկալում Է Պուտինի հետ հանդիպել «վատագույն դեպքում» մարտի 5-ին
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանն ակնկալում Է Ռուսաստանի իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ «դեմ առ դեմ» հանդիպել մարտի 5-ին Սիրիայի շուրջ քառակողմ գագաթնաժողովի (Մերկելի եւ Մակրոնի մասնակցությամբ) ընթացքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին նա հայտարարել Է փետրվարի 25-ին կայացած մամուլի ասուլիսում, որը հեռարձակել Է NTV հեռուստաալիքը:
«Վատագույն դեպքում մենք կարող ենք Պուտինի հետ հանդիպել ավելի վաղ մեր կողմից որոշված օրը՝ մարտի 5-ին: Մենք հնարավորություն կունենանք դուրս գալ հեռախոսազրույցների շրջանակից եւ շփվել դեմ առ դեմ»,-ասել Է նա: Էրդողանը նաեւ հայտնել Է, որ Թուրքիայի ղեկավարությունն սպասում Է փետրվարի 26-ին Ռուսաստանի պատվիրակության ժամանումը հանրապետություն՝ քննարկելու Իդլիբի իրադրությունը:

Эрдоган рассчитывает встретиться с Путиным "в худшем случае" 5 марта
Президент Турции Тайип Эрдоган рассчитывает встретиться с российским лидером Владимиром Путиным "лицом к лицу" 5 марта в ходе четырехстороннего саммита по Сирии.
Эрдоган рассчитывает встретиться с Путиным
СТЕПАНАКЕРТ, 25 февраля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом он заявил во вторник на пресс-конференции, которую транслировал телеканал NTV. "В самом худшем случае мы можем встретиться с Путиным в ранее определенную нами дату 5 марта. У нас будет возможность выйти за рамки телефонных разговоров и пообщаться лицом к лицу", - сказал он.
Он также заявил, что руководство Турции ожидает прибытия в среду в республику российской делегации для обсуждения ситуации в Идлибе.