ԱՄՆ-ում դեմոկրատների նախընտրական մրցարշավի առաջատարները հանդես են եկել Թրամփի իմպիչմենթի օգտին
ԱՄՆ-ում դեմոկրատների նախընտրական մրցարշավի առաջատարները հանդես են գալիս Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի իմպիչմենթի օգտին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Այդ մասին նրանք հայտարարել են հոկտեմբերի 15-ին Օհայոյի նահանգում կայացած համազգային հեռուստաբանավեճում, որը հեռարձակել Է CNN հեռուստաալիքը:
«Իմպիչմենթը թույլ կտա երաշխավորել, որ այդ մարդը չի կարողանա մեկը մյուսի հետեւից խախտել օրենքները»,- ասել Է Մասաչուսեթսի նահանգից սենատոր Էլիզաբեթ Ուորենը՝ խոսելով Թրամփի մասին: Վերմոնտի նահանգից սենատոր Բեռնի Սանդերսը վստահություն Է հայտնել, որ ԱՄՆ-ի գործող ղեկավարը «ամենակոռումպացված նախագահն Է երկրի պատմության մեջ» եւ պետության ղեկավարի պաշտոնից օվտվել Է «անձնական հարստացման» համար:
ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջոզեֆ Բայդենն ընդգծել Է, որ ամերիկացի օրենսդիրները «չունեն այլ ընտրություն», քան իմպիչմենթի գործընթացը շարունակելը: Նա նույնպես Թրամփին համարել Է «ամենակոռումպացված» ղեկավարը ԱՄՆ-ի պատմության մեջ:
Ուորենը, Սանդերսը եւ Բայդենը, սոցիոլոգիական հարցումների տվյալների համաձայն, ներկայում առավել մեծ շանսերն ունեն ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու առաջադրվելու Դեմոկրատական կուսակցությունից: Բանավեճերի մյուս մասնակիցները նույնպես պաշտպանել են նրանց դիրքորոշումը:

В США лидеры предвыборной гонки демократов на дебатах высказались за импичмент Трампа
Лидеры предвыборной гонки среди демократов в США выступают за импичмент американского президента Дональда Трампа.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 октября, АРЦАХПРЕСС: Об этом они заявили во вторник на общенациональных теледебатах в штате Огайо, трансляцию ведет телеканал CNN.
"Импичмент позволит гарантировать, что этот человек не сможет раз за разом нарушать закон", - сказала сенатор от штата Массачусетс Элизабет Уоррен, говоря о Трампе. Сенатор от штата Вермонт Берни Сандерс выразил уверенность в том, что действующий американский лидер является "самым коррумпированным президентом в истории страны" и пользовался постом главы государства для "личного обогащения",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Бывший вице-президент США Джозеф Байден подчеркнул, что у американских законодателей "нет иного выбора", нежели продолжить процедуру импичмента. Он также назвал Трампа "самым коррумпированным" лидером в истории США.
Уоррен, Сандерс и Байден, согласно данным социологических опросов, в настоящее время имеют наибольшие шансы на выдвижение кандидатом в президенты США от Демократической партии. Большинство других участников дебатов также их поддержали.