ԱՄՆ-ը պետք Է Թուրքիային հատուցմամբ սպառնա Սիրիայում գործողության համար. Բայդեն
Վաշինգտոնը պետք Է Թուրքիայի ղեկավարությանը հասկանալ տա, որ նրան հարկ կլինի վճարել Սիրիայում ռազմական գործողության համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Այդ մասին հոկտեմբերի 15-ին հայտարարել Է ԱՄՆ-ի նախկին փոխնախագահ Ջոժեֆ Բայդենը Օհայոյում դեմոկրատների ընդհանուր քաղաքական բանավեճի ընթացքում, որը հեռարձակել Է CNN հեռուստաալիքը:
Խոսելով Սիրիայի հյուսիսից ԱՄՆ-ի զորքերը դուրս բերելու երկրի գործող ղեկավար Դոնալդ Թրամփի որոշման մասին, Բայդենը նշել Է. «Ես զորքերը դուրս չԷի բերի»: «Ես անկեղծ խոսակցություն կանցկացնեի Էրդողանի հետ եւ նրան կասեի, որ նա բարձր գին Է վճարելու իր արարքի համար, այդ գինը վճարելու Է այժմ»,- հավելել Է Բայդենը: Նա նշել Է, որ նաեւ «քրդերին պաշտպանելու» միջոցներ կձեռնարկեր:

Байден заявил, что США следует пригрозить Турции расплатой за операцию в Сирии
Вашингтон должен дать понять турецкому руководству, что ему придется заплатить за военную операцию в Сирии.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 октября, АРЦАХПРЕСС:  Об этом заявил во вторник бывший вице-президент США Джозеф Байден на общеполитических дебатах демократов в Огайо, трансляцию которых ведет телеканал CNN.
Говоря о решении действующего американского лидера Дональда Трампа вывести войска США с севера Сирии, Байден отметил: "Я бы не вывел войска". "Я бы провел откровенный разговор с [президентом Турции Реджепом Тайипом] Эрдоганом и сказал бы ему, что он заплатит высокую цену за то, что сделал, заплатит эту цену сейчас", - добавил Байден. Он отметил, что также принял бы меры "для защиты курдов",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.