Ստեփանակերտում կայացել է «Անհայտ բաժանորդ» ֆիլմի պրեմիերան
Ստեփանակերտի «Վալլեքս Գարդեն» կինոթատրոնում նախօրեին կայացել է ՀՀ Վաստակավոր արտիստ, ռեժիսոր, դերասան Արշալույս Հարությունյանի «Անհայտ բաժանորդ» ֆիլմի պրեմիերան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` պրեմիերային ներկա են գտնվել ֆիլմի ստեղծագործական կազմի մի շարք անդամներ` ի դեմս գլխավոր ռեժիսոր Արշալույս Հարությունյանի:
Դերասաններ Խորեն Լևոնյանի, Նազենի Հովհաննիսյանի, Սոս Ջանիբեկյանի, Անի Խաչիկյանի, Բաբկեն Չոբանյանի, Մարջան Ավետիսյանի և Արթուր Մանուկյանի մասնակցությամբ է նկարահանվել «Անհայտ բաժանորդ»-ը:
Ֆիլմում 7 մտերիմ ընկերներ հավաքվում են միասին հաճելի ժամանակ անցկացնելու նպատակով: Նրանք որոշում են խաղալ անսովոր խաղ, ըստ որի կանոնների բոլորը պարտավոր են սեղանին դնել իրենց բջջային հեռախոսները, այդ ընթացքում բարձրաձայն ընթերցել մուտքային հաղորդագրությունները և պատասխանել մուտքային զանգերին բացառապես բարձրախոսի միջոցով: Համերաշխ ընկերները նույնիսկ չէին էլ կարող պատկերացնել, թե ինչ կործանիչ գաղտնիքներ են բացահայտվելու այդ խաղի ընթացքում:
Պրեմիերային ներկա Ա. Հարությունյանը նշել է, որ երջանիկ է նման ստեղծագործական կազմի հետ աշխատելու համար:
«Շատ կցանկանայի, որպեսզի արցախցիները հավանեն այն աշխատանքը, որն իրականացվել է մեր կողմից: Միշտ չէ, որ պետք է խոսել պատերազմի մասին: Պետք է ուղղակի ապրել: Իսկ կյանքը առաջ է ընթանում: Մենք պետք է պատրաստ լինենք այլ մարտահրավերների, և այս ֆիլմը այն մասին է, թե ինչպես պետք է ապրել ու պայքարել` չկորցնելով ամենաթանկը` ընկերներին ու հարազատներին»,- ասել է Ա. Հարությունյանը:
Իր հերթին դերասանուհի Նազենի Հովհաննիսյանն ասել է, որ ֆիլմում խաղացել են սիրված դերասաններ, և դա պատահական չէ, քանի որ այն առաջին հերթին ի մի է բերել լավ ու բարի մարդկանց:
«Ինձ համար մեծագույն պատիվ էր և բացարձակ հաճույք նրանց հետ այս նախագծում լինելու համար: Այսօր մենք հնարավորություն ունենք արցախցիներին ներկայացնելու մեր կատարած համեստ աշխատանքը և այն պարզ պատճառով, որ արցախցիները մեզ համար միշտ ուժեղ, ոգով ամուր սատար են բոլոր հարցերում»,- ավելացրել է Ն. Հովհաննիսյանը:

В Степанакерте состоялась премьера фильма "Неизвестный абонент"
В Степанакертском кинотеатре "Валлекс Гарден" состоялась премьера фильма заслуженного артиста РА, режиссера, актера Аршалуйса Арутюняна «Неизвестный абонент».
В Степанакерте состоялась премьера фильма
СТЕПАНАКЕРТ, 30 сентября, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента "Арцахпресс", на премьере присутствовал творческий коллектив фильма, в том числе главный режиссер Аршалуйс Арутюнян.
В фильме снимались актеры Хорен Левонян, Назени Ованнисян, Сос Джанибекян, Ани Хачикян, Бабкен Чобанян, Марджан Аветисян и Артур Манукян.
7 близких друзей собираются вместе, чтобы весело провести время. Они решают сыграть в необычную игру, в которой каждый должен положить на стол свой сотовый телефон, вслух читать входящие сообщения и на входящие вызовы отвечать исключительно через громкоговоритель. Близкие друзья даже не могли представить, какие разрушительные секреты будут раскрыты во время этой игры.
Присутствующий на премьере А. Арутюнян отметил, что он рад работать с таким творческим коллективом.
«Мне бы очень хотелось, чтобы жителям Арцаха понравилась проделанная нами работа. Не всегда нужно говорить о войне. Нужно просто жить. А жизнь идет вперед. Мы должны быть готовы к другим вызовам, и этот фильм о том, как жить и сражаться, не теряя самых дорогих людей – друзей и родственников», - сказал А. Арутюнян.
В свою очередь, актриса Назени Ованнисян сказала, что в фильме сыграли ее любимые актеры.
«Для меня было большой честью и абсолютным удовольствием быть с ними в этом проекте. Сегодня у нас есть возможность представить народу Арцаха скромную работу, которую мы проделали, и по той простой причине, что сильный народ Арцаха всегда поддерживал нас во всех вопросах», - сказала Н. Ованнисян.