Լեոնիդ Ազգալդյանը և Վլադիմիր Բալայանը հետմահու արժանացել են «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչման
ԱՀ հռչակման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, այսօր՝ օգոստոսի 31-ին, ԱՀ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝  ԱՀ  նախագահի  հրամանագրի  համաձայն՝   պաշտպանության  կազմակերպման  գործում  Արցախի  Հանրապետությանը մատուցած   բացառիկ   ծառայությունների, ցուցաբերած  քաջության  ու  անձնական  արիության  համար  և  ԱՀ  հռչակման  28-րդ   տարեդարձի   կապակցությամբ  լեգենդար  հրամանատարներ   Լեոնիդ  Ռուբենի   Ազգալդյանին   և   Վլադիմիր  Ալեքսեյի  Բալայանին  հետմահու  շնորհվել  են     «Արցախի  հերոս»   բարձրագույն  կոչումներ՝ նրանց  հարազատներին   հանձնելով   «Ոսկե  արծիվ» շքանշաններ:

Леонид Азгалдян и Владимир Балаян посмертно удостоены звания «Герой Арцаха»
По случаю 28-й годовщины провозглашения независимости Республики Арцах сегодня, 31 августа, в резиденции Президента прошла торжественная церемония награждения.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 августа, АРЦАХПРЕСС - Как передает корреспондент "Арцахпресс", согласно указу президента Республики Арцах, за исключительную службу, мужество и смелость легендарные полководцы Леонид Азгалдян и Владимир Балаян посмертно удостоены высшего звания "Герой Арцаха". Ордена "Золотого Орла" были вручены их родственникам в торжественной обстановке.