Բեռնատար մեքենաների համար ժամային սահմանափակումներ են մտցվել «Վերին Լարս»-ի ռուսական հատվածում
«Վերին Լարս»-ի անցակետի ռուսական հատվածում բեռնատար մեքենաների բացթնողումն իրականացվում է ժամը 10:00-13:00-ն ընկած ժամանակահատվածում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունը:
«Ըստ դեսպանությանը տրամադրված տեղեկատվության՝ պայմանավորված ընթացող շինաշխատանքներով և ելնելով եղանակային շոգ պայմաններից՝ «Վերին Լարս»-ի անցակետի ռուսական հատվածում բեռնատար մեքենաների բացթողնումն իրականացվում է ժամը 10.00-13.00-ն ընկած ժամանակահատվածում։ Նշյալ սահմանափակումը կպահպանվի առաջիկա օրերին։ Միևնույն ժամանակ նշենք, որ անցակետի ռուսական կողմում ներկայումս գոյացել է 1 կմ երկարությամբ մեքենաների հերթ (այդ թվում՝ մարդատար մեքենաներ), ինչը հավելյալ անհարմարություններ է առաջացրել անցակետը հատող քաղաքացիների շրջանում»,- հայտնում է դեսպանությունը:
Իրավիճակի առնչությամբ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունն ու Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը մշտական կապ են պահպանում ռուսաստանյան համապատասխան մարմինների հետ:

На российском участке Верхнего Ларса введены временные ограничения для грузовых автомобилей
На российском участке контрольно-пропускного пункта “Верхний Ларс” проезд грузовых автомобилей осуществляется с 10: 00 до 13: 00.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 августа, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщило посольство Республики Армения в Российской Федерации.
“Согласно информации, предоставленной посольству, в связи с проводимыми строительными работами и исходя из жарких погодных условий, на российском участке КПП “Верхний Ларс” проезд грузовых автомобилей осуществляется в период с 10.00 до 13.00. Данное ограничение сохранится и в ближайшие дни. В то же время отметим, что на российской стороне контрольно - пропускного пункта в настоящее время образовалась очередь машин длиной 1 км (в том числе и легковых машин), что вызвало дополнительные неудобства для граждан, пересекающих КПП ”, - сообщает посольство.
В связи с ситуацией посольство РА в РФ и генеральное консульство РА в Ростове-на-Дону поддерживают постоянную связь с соответствующими российскими органами.