ԱՄն-ի նախագահը հավաստել Է Տայվանին 8 մլրդ դոլարի F-16-երի վաճառքի գործարքը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հավաստել Է, որ հավանություն Է տվել Տայվանին F-16 կործանիչների վաճառքի գործարքին՝ չնայած Չինաստանի կողմից բողոքներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  «Դա 8 միլիարդ դոլար Է: Դա մեծ փող Է, բազմաթիվ աշխատատեղեր»,- պարզաբանել Է ԱՄՆ-ի նախագահը:
Թրամփը նշել Է, որ այդ համաձայնագիրը դեռ պետք Է հաստատի Սենատը, բայց ինքն արդեն դրան հավանություն Է տվել: Նա նաեւ վստահություն Է հայտնել, որ Տայվանի իշխանությունները պատասխանատվությամբ կմոտենան ամերիկյան կործանիչների կիրառմանը, «այլապես, հավանաբար, մենք դրանք չԷինք վաճառի», հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Трамп подтвердил сделку по продаже F-16 Тайваню на $8 млрд
СТЕПАНАКЕРТ, 19 августа, АРЦАХПРЕСС:  Президент США Дональд Трамп подтвердил, что одобрил сделку по продаже Тайваню истребителей F-16, несмотря на протесты со стороны Китая, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Это $8 млрд. Это большие деньги, это многочисленные рабочие места", - пояснил президент США.Трамп отметил, что это соглашение еще должен утвердить Сенат, но он его уже одобрил. Также он выразил уверенность в том, что тайваньские власти будут с ответственностью подходить к применению американских истребителей, "иначе, вероятно, мы бы их не продали".