Թրամփը հաստատել է, որ Պուտինի հետ կհանդիպի G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը Ճապոնիայում կայանալիք G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում կհանդիպի Ռուսաստանի և Չինաստանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Սի Ցզինպինի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունիսիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է Միացյալ Նահանգների առաջնորդը:
«Ուզում եմ Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները շտկել և, կարծում եմ, այդպես էլ կլինի: Ուզում եմ լավ հարաբերություններ հաստատել նաև Չինաստանի հետ: Կարծում եմ, այդպես էլ կլինի:
Ռուաստանն ու Չինաստանը հզոր երկրներ ենք, մենք` նույնպես: Այդ երկրների նախագահների հետ կհանդիպեմ հաջորդ շաբաթ` G20-ի գագաթնաժողովի շրջանակներում: Դա շատ կարևոր է»,- tert.am-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Թրամփը:

Трамп подтвердил встречу с Путиным на саммите G20
Президент США Дональд Трамп подтвердил, что встретится с президентом России Владимиром Путиным и председателем КНР Си Цзиньпином на саммите G20.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 июня, АРЦАХПРЕСС "Я хочу поладить с Россией и думаю, что так и будет. Я хочу поладить с Китаем и думаю, что так и будет. Я буду встречаться с ними обоими на следующей неделе в Японии на G20", - сказал Трамп в интервью Fox News.
У нас будут хорошие отношения с Россией и Китаем, это очень важно, чтобы было так. Они мощные страны, а мы очень мощная страна,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.