Ուրախ եմ, որ Արցախում այսպիսի տոնական տրամադրություն է իշխում. Սիրուշո
Միջազգային հանրության ուշադրությունը գրավող ցանկացած միջոցառում, ինչպիսինն է ConiFA-ի (Անկախ ֆուտբոլային ասոցիացիաների կոնֆեդերացիա) Եվրոպայի առաջնության անցկացումն Արցախում, շատ կարևոր է բոլորիս համար:
Ուրախ եմ, որ  Արցախում այսպիսի   տոնական  տրամադրություն  է  իշխում. Սիրուշո
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  Ստեփանակերտի  մարզադաշտում   ասել է  ՀՀ վաստակավոր արտիստ Սիրուշոն  (Սիրանուշ Հարությունյան):
«Ուրախ եմ, որ  Արցախում այսպիսի   տոնական  տրամադրություն  է  իշխում:  Այս  միջոցառումը  խթան  կհանդիսանա, որ  տարբեր  երկրներից  մեծ  թվով   մարդիկ    այցելեն  Արցախ,    ճանաչեն  Արցախն  ու  արցախցիներին:  Ինձ  համար   շատ  կարևոր  է, որ  ConiFA-ի   առաջնության  հանդիսավոր  բացմանը  լինեմ  Արցախում: Արցախը   հայերի  ոգևորության   աղբյուրն է:    Լիարժեք  հանգիստ   ունենալու  համար  ավելի   լավ  վայր   չեմ  պատկերացնում, քան   Արցախն  է»,-մասնավորապես  ասել է  Սիրուշոն:
ConiFA-ի   առաջնության  հանդիսավոր  բացման   համերգին  Սիրուշոն   հանդես է  գալու մի  քանի  երգով:  Նա  կներկայացնի  նաև   մի  երգ, որը  երբեք   չի  երգել: Սիրուշոն   Արցախում   է   իր    ամուսնու   հետ:
Նա   նշել է նաև, որ  ինքը   հասցրել է լինել   Շուշիում՝  Ջդրդուզում  (Կատարոտ), Հունոտի  կիրճում, քայլել Ստեփանակերտի  փողոցներով ու հիացել: Երգչուհին  Արցախում  ունի   սիրած  վայրեր, ուր  ինքը  միշտ  այցելում  է:
Ըստ  Սիրուշոյի՝   եթե  ինքը   մենահամերգ  ունենա, շատ  հավանական է, որ  այն  կկազմակերպվի  հենց Արցախում:
Խոսելով  առաջիկա  ծրագրերի    մասին՝  երգչուհին  տեղեկացրել  է, որ   մոտ  մեկ   շաբաթից  ինքը պատրաստվում  է  հյուրախաղերով  հանդես  գալ Արաբական Միացյալ  Էմիրություններում, որից  հետ    շրջագայություններ  կունենա   տարբեր  երկրներում՝  Կանադայում, Լիբանանում  և  այլուր:

Я рада, что в Арцахе царит такая праздничная атмосфера. Сирушо
Любое событие, которое привлекает внимание международной общественности, такое как проведение чемпионата Европы ConIFA (Конфедерация независимых футбольных ассоциаций) в Арцахе, является очень важным для всех нас.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 июня, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" на стадионе Степанакерта сообщила заслуженная артистка РА Сирушо (Сирануш Арутюнян).
«Я рада, что в Арцахе царит такая праздничная атмосфера. Это событие станет стимулом для большого количества людей из разных стран посетить Арцах, познакомиться с Арцахом и его жителями. Для меня очень важно быть в Арцахе на торжественном открытии Чемпионата ConiFA. Арцах является источником вдохновения для армян. Лучшего места для полноценного отдыха, нежели Арцах, я не могу себе представить», - сказала, в частности, Сирушо.
Сирушо исполнит несколько песен на церемонии открытия чемпионата ConiFA. Она также представит песню, которую никогда не исполняла. Сирушо находится в Арцахе с мужем.
Она также отметила, что ей удалось побывать в Шуши - Дждрдуз (Катарот), ущелье Унот, прогуляться по улицам Степанакерта и полюбоваться ими. У певицы есть любимые места в Арцахе, которые она всегда посещает.
По словам Сирушо, если у нее будет сольный концерт, очень вероятно, что он будет организован в Арцахе.
Говоря о предстоящих проектах, певица сообщила, что примерно через неделю она готовится выступить в ОАЭ, после чего состоится ее тур в разных странах – Канаде, Ливане и др.