Մարտակերտում կապիտալ կառուցվում է խմելու ջրի ներքին ցանցը
Մարտակերտ քաղաքում ԱՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ շարունակվում են խմելու ջրագծի ներքին ցանցի կապիտալ կառուցման և ջրանցկացման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Մարտակերտի շրջանային «Ջրաբերդ» պաշտոնաթերթից՝ մանրամասնելով, որ աշխատանքներ են ընթանում քաղաքի Դանիել Բեկ-Փիրումյան փողոցում, որոնք ավարտելուց հետո կշարունակվեն նաև մյուս փողոցներում:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ներկայումս անց են կացվում ջրախողովակները, կտեղադրվեն նաև ջրաչափերը: Աշխատանքերն ավարտելուց հետո փողոցի բնակիչները կունենան նոր ջրագիծ և անխափան շուրջօրյա ջուր:

В Мартакерте строится внутренняя сеть питьевой воды
В городе Мартакерт при финансировании из госбюджета Республики Арцах продолжается капитальное строительство и ирригационные работы внутренней сети питьевой воды.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 декабря, АРЦАХПРЕСС - Об этом "Арцахпресс" сообщили в региональной газете Мартакерта «Джраберд», отметив, что на данный момент работы проводятся на улице Даниел-Бек Пирумян, после чего продолжатся также на других улицах города.
Согласно источнику, в настоящее время устанавливаются водопроводные трубы, затем будут установлены счетчики воды. После завершения работ жители улицы получат новую водопроводную сеть и бесперебойное водоснабжение.