Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականը միջազգային մրցաշարում անցել է քառորդ եզրափակիչ
Աբխազիայի առաջին նախագահ Վլադիսլավ Արձինբայի հիշատակին նվիրված՝ այդ երկրի Գագրա քաղաքում մայիսի 10-ին մեկնարկած ֆուտբոլի վետերանների 6-րդ միջազգային մրցաշարին, Արցախի ֆուտբոլի վետերանների հավաքականն այսօր հանդիպել է ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքի հավաքականի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մեկնարկային խաղը հաղթանակով սկսած Արցախի թիմը ոչ-ոքի է խաղացել Պյատիգորսկի թիմի հետ և, անցկացված հանդիպումների ընդհանուր արդյունքով, առաջին տեղով դուրս եկել քառորդ եզրափակիչ:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 10-ին մեկնարկային խաղում մեր հավաքականը խաղացել էր Ադլերի հավաքականի հետ և խոշոր՝ 12-1 հաշվով հաղթանակ տարել: Մրցաշարին մասնակցում են 9 թիմեր՝ Աբխազիայից, Արցախից, Հարավային Օսիայից և Ռուսաստանի Դաշնության տարբեր երկրամասերից։

Ветераны cборной Арцаха по футболу прошли в четвертьфинал
На проходящем в Гаграх 6-ом международном турнире по футболу среди ветеранов, посвященном памяти первого президента Абхазии Владислава Ардзинба, сборная Арцаха 12 мая сыграла со сборной Пятигорска.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 мая АРЦАХПРЕСС - Как сообщает корреспондент “Aрцахпресс”, начав турнир с крупной победы над командой Адлера, сборная ветеранов  Арцаха  сыграла вничью с командой Пятигорска и по общим результатам вышла  в четвертьфинал с первого места в группе.
Напомним, что 10 мая в первом матче сборная Арцаха разгромила команду Адлера со счетом  12:1.  В турнире принимают участие 9 команд  из Абхазии, Арцаха,  Южной Осетии и нескольких регионов Российской Федерации.
В прошлом году, на 5-ом международном турнире,  сборная ветеранов Арцаха заняла 2-е место, удостоившись серебряной медали и кубка.