Ադրբեջանը խաբել է Ռուսաստանին. Կոմանդոս
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ապրիլի 8-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ղարաբաղյան պատերազմի հերոս Արկադի Տեր- Թադեւոսյանը: Թե ինչ են ուզում այդ խաղացողները, նրա խոսքով, բարդ է հասկանալ:
Անդրադառնալով Ադրբեջանին Ռուսաստանի կողմից զենքի վաճառքին, Տեր Թադեւոսյանը նշեց «Ադրբեջանը խաբել է Ռուսաստանին, խոստացել է, որ ժամանակակից զենքը Ղարաբաղում չի գործածվելու:Դե հիմա թող Շոյգուն ու Մեդվեդեւը պարզեն այդ հարցը: Այսինքն Ադրբեջանը հերթական անգամ ստոր քայլ է արել»:
Ռուսական կողմը, հիշեցրեց Կոմանդոսը, հայտարարում է, որ Հայաստանն իրենց ռազմավարական դաշնակիցն է, իսկ Ադրբեջանը՝ ռազմավարական գործընկերը: «Դե արի ու հասկացիր, թե ում կողմից է հիմա Ռուսաստանը: Եթե մենք որեւէ տարածք հանձնենք, ապա կօգնենք հակառակորդին մոտենալ ու ավելի արագ խեղդել մեզ: Ռուսաստանը շատ լավ դա հասկանում է: Ռուսաստանն ունի տնտեսական շահեր, ու քաղաքական գործիչներն ավելի շատ դրանցով են առաջնորդվում»,-նշել է Արկադի Տեր Թադեւոսյանը, հաղորդում է  NEWS.am-ը:

There is a big multilateral game around Karabakh, hero of the Karabakh war Arkadi Ter-Tadevosyan said at a press conference on April 8, NEWS.am reports.
Karabakh war hero: Azerbaijan deceived Moscow
STEPANAKERT, APRIL 8, ARTSAKHPRESS:  According to him, it is very difficult to define what these players want. Concerning Russian arms sales to Azerbaijan, Ter-Tadevosyan  noted that  Azerbaijan has deceived Russia, made a promise that the modern weapon won't be used in Karabakh. And now let Shoygu and Medvedev figure it out.
The Karabakh war veteran reminded that the Russian side declares Armenia its strategic ally, while Azerbaijan - its strategic partner. And it is difficult to understand for whom is Russia now. If we give any territories, then we will help the opponent to come nearer and quicker to strangle us. Russia understands this very well, but has economic interests, Arkady Ter-Tadevosyan mentioned.