Ադրբեջանը խաբել է Ռուսաստանին. Կոմանդոս
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ապրիլի 8-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ղարաբաղյան պատերազմի հերոս Արկադի Տեր- Թադեւոսյանը: Թե ինչ են ուզում այդ խաղացողները, նրա խոսքով, բարդ է հասկանալ:
Անդրադառնալով Ադրբեջանին Ռուսաստանի կողմից զենքի վաճառքին, Տեր Թադեւոսյանը նշեց «Ադրբեջանը խաբել է Ռուսաստանին, խոստացել է, որ ժամանակակից զենքը Ղարաբաղում չի գործածվելու:Դե հիմա թող Շոյգուն ու Մեդվեդեւը պարզեն այդ հարցը: Այսինքն Ադրբեջանը հերթական անգամ ստոր քայլ է արել»:
Ռուսական կողմը, հիշեցրեց Կոմանդոսը, հայտարարում է, որ Հայաստանն իրենց ռազմավարական դաշնակիցն է, իսկ Ադրբեջանը՝ ռազմավարական գործընկերը: «Դե արի ու հասկացիր, թե ում կողմից է հիմա Ռուսաստանը: Եթե մենք որեւէ տարածք հանձնենք, ապա կօգնենք հակառակորդին մոտենալ ու ավելի արագ խեղդել մեզ: Ռուսաստանը շատ լավ դա հասկանում է: Ռուսաստանն ունի տնտեսական շահեր, ու քաղաքական գործիչներն ավելի շատ դրանցով են առաջնորդվում»,-նշել է Արկադի Տեր Թադեւոսյանը, հաղորդում է  NEWS.am-ը:

Коммандос: Азербайджан обманул Россию
СТЕПАНАКЕРТ, апреля 8 АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил на пресс-конференции 8 апреля Коммандос, герой карабахской войны Аркадий Тер-Тадевосян. Что хотят эти игроки, по его словам, очень трудно определить.
Касаясь продажи оружия Россией Азербайджану, Тер-Тадевосян отметил: «Азербайджан обманул Россию, дал обещание, что современное оружие не будет применено в Карабахе. Вот сейчас пусть разбирается Шойгу, пусть разбирается Медведев. То есть Азербайджан в очередной раз сделал подлый шаг».
Российская сторона, напомнил Коммандос, заявляет, что Армения – их стратегический союзник, Азербайджан – стратегический партнер. «Иди и пойми, за кого сейчас Россия. Если мы отдадим какие-то территории, то поможем противнику приблизиться и быстрее задушить нас. Россия очень хорошо это понимает. У России есть экономические интересы, и политики больше руководствуются этими интересами», - отметил Аркадий Тер-Тадевосян.