Հայրենասիրական երգերի փառատոն` նվիրված փետրվարյան տոներին
Այսօր Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի ունեցավ հայրենասիրական երգերի փառատոն` մայրաքաղաքի 13 հանրակրթական դպրոցների աշակերտների մասնակցությամբ:
Միջոցառումը, որը նվիրված էր փետրվարյան տոներին և հատկապես Հայրենյաց պաշտպանի տոն օրվան, կազմակերպել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կրթության և սպորտի բաժինը:
Ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը, նախ շնորհավորական խոսքով հանդես եկավ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի  աշխատակազմի կրթության և սպորտի բաժնի ղեկավար Կառլեն Մարգարյանը՝ նշելով, որ փետրվարյան գեղեցիկ տոների  առթիվ, Հայրենյաց պաշտպանի օրվա կապակցությամբ ավանդույթ դարձած այս միջոցառման նպատակը դպրոցականների ռազմահայրենասիրական դաստիարակությունն է: «Շնորհակալություն եմ հայտնում կրթության բաժնի բոլոր կազմակերպիչներին, երգ-երաժշտության ուսուցիչներին, խմբակավարներին, դպրոցների տնօրինությանը, աշակերտներին և բոլոր նրանց, ովքեր օժանդակել են միջոցառման կազմակերպմանը»,-ասաց Կ. Մարգարյանը:
Այնուհետև երգերով հանդես եկան մայրաքաղաքի բոլոր դպրոցների և ԵՊՀ առընթեր Ստեփանակերտի ֆիզիկամաթեմատիկական գիշերօթիկ դպրոցի աշակերտները:
Համերգի վերջում Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կողմից մասնակից բոլոր դպրոցներին հանձնվեցին դիպլոմներ և երաժշտական կենտրոններ՝ հայրենասիրական երգերի փառատոնին ակտիվ մասնակցության համար:

Фестиваль патриотической песни, посвященный февральским событиям
Сегодня во Дворце культуры и молодежи г.Степанакерта состоялся фестиваль военно-патриотической песни с участием учеников 13 городских средних школ.
Фестиваль  патриотической песни, посвященный  февральским событиям
Сегодня во Дворце культуры и молодежи г.Степанакерта состоялся фестиваль военно-патриотической песни с участием учеников 13  городских средних школ.
Мероприятие, которое было посвящено Дню защитника Отечества и февральским событиям, организовал отдел по делам культуры и спорта мэрии г.Степанакерта.
Как сообщает " Aрцахпресс ",в начале с поздравительной речью выступил Карлен Маркарян, начальник отдела по делам образования и спорта мэрии столицы,  отметив,что целью подобных мероприятий  является патриотическое воспитания школьников. ​​"Спасибо всем организаторам, участникам, музыкальным педагогам, дирекции школ, и всем тем,кто оказал помощь в организации мероприятия ",- сказал К.Маркарян.
Участниками концерта были учащиеся всех школ г.Степанакерта и ученики  школы-интерната с физико-математическим уклоном при ЕГУ.
В конце были вручены  дипломы и музыкальные центры всем участникам за активное  участие в фестивале патриотической песни.