Ջուլիանա Գրիգորյանն արժանացել է Հիլդեգարդ Բերենսի անվան մրցանակին
Հիլդեգարդ Բերենսի 14-րդ ամենամյա մրցանակը շնորհվել է Մետրոպոլիտեն Օպերայի Լինդեմենի երիտասարդ արտիստների զարգացման ծրագրի սոպրանո Ջուլիանա Գրիգորյանին։
27 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկանում ենք operawire.com կայքից։
Գրիգորյանը ծրագրի առաջին կուրսում է և մրցանակը ստացել է 2024 թվականի փետրվարի 9-ին Մետրոպոլիտեն օպերայի Grand Tier-ում՝ գերմանացի հայտնի օպերային երգչուհի Բեհրենսի ծննդյան 87-ամյակի տոնակատարության ժամանակ:
«Իսկապես զարմացա, երբ ստացա այս անհավանական մրցանակը: Շատ կարևոր է զգալ այս աջակցությունը կարիերայիդ առաջին քայլերում»,- ասել է Գրիգորյանը։
Ջուլիանա Գրիգորյանը Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի երիտասարդական օպերային ծրագրի մենակատար է: Նա ելույթ է ունեցել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ, Հայաստանի ազգային կամերային, օպերային թատրոնի նվագախմբերի հետ: Բազմաթիվ համերգներով հանդես է եկել Հայաստանի մարզերում և Արցախում:
Ջուլիանա Գրիգորյանը համագործակցել է կոմպոզիտորներ Տիգրան Մանսուրյանի, Ռոբերտ Ամիրխանյանի, Վաչե Շարաֆյանի հետ: Նա արժանացել է տարբեր մրցանակների, այդ թվում Պլասիդո Դոմինգոյի հովանու ներքո անցկացվող «Operalia-2022» համաշխարհային մրցույթում   նվաճել է առաջին մրցանակը, գրում է Panorama.am-ը։

Джулиана Григорян удостоена премии Hildegard Behrens
Армянской исполнительнице, сопрано программы развития молодых артистов Метрополитен-опера Линдеманна Джулиане Григорян присуждена14-я ежегодная премия Хильдегард Беренс (Hildegard Behrens).
27 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает сайт оperawire.com.
Григорян учится на первом курсе программы и получила награду 9 февраля 2024 года в Grand Tier Метрополитен-оперы во время празднования 87-летия известной немецкой оперной певицы Хильдегард Беренс.
«Я была крайне удивлена, когда получила эту невероятную награду. Очень важно чувствовать эту поддержку на первых этапах своей карьеры», — сказала певица.
Согласно тому же источнику, Метрополитен-опера объявила о смене актерского состава для спектакля Джакомо Пуччини «Турандот», который состоится 2 марта 2024 года. Григорян в роли Лиу заменит Александра Курзаки.
Джулиана Григорян — солистка молодежной оперной программы Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна. Она выступала с Государственным симфоническим оркестром Армении, Национальным филармоническим оркестром Армении, национальным камерным оркестром Армении, оркестрами оперного театра. С многочисленными концертами выступала в областях Армении и в Арцахе.
Джулиана Григорян сотрудничала с такими известными композиторами как Тигран Мансурян, Роберт Амирханян, Ваче Шарафян. Она была удостоена различных наград, в том числе завоевала первую премию на всемирном конкурсе «Опералия-2022», учрежденном всемирно известным оперным певцом Пласидо Доминго.