Ֆրանսիայի ռազմարդյունաբերական ոլորտի ներկայացուցիչները այցելել են «Ինժեներական քաղաք»
Ֆրանսիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի գլխավորած պատվիրակության` Հայաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում` ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ փետրվարի 23-ին «Ինժեներական քաղաք» են այցելել պատվիրակության ռազմարդյունաբերական ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչները։
24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունից, «Ինժեներական ասոցիացիայի» խորհրդի նախագահ Արամ Սալաթյանը ներկայացրել է «Ինժեներական քաղաք» ծրագրի իրականացման մանրամասները, «Գործարանային քաղաք» նախագիծը, այն ընկերությունները, որոնք արդեն իսկ գործունեություն են ծավալում «Ինժեներական քաղաք»-ում: Նա հույս է հայտնել, որ ֆրանսիական ընկերությունները նույնպես առաջիկայում ներկայացված կլինեն «Ինժեներական քաղաք»-ում:
Ըստ աղբյուրի՝ Ֆրանսիայի պատվիրակության անդամները նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սիմոնյանի ուղեկցությամբ նաև շրջայց  են կատարել  «Ինժեներական քաղաք»-ում,  ծանոթացել հայ ինժեներների գաղափարներին, արդեն իսկ մշակված պրոդուկտներին:

Представители французских предприятий оборонной промышленности посетили «Инженерный городок»
В рамках официального визита делегации во главе с министром обороны Французской Республики Себастьяном Лекорню в Республику Армения представители французских предприятий оборонной промышленности в сопровождении заместителя министра высокотехнологичной промышленности Армении Рубена Симоняна 23 февраля посетили «Инженерный городок».
24 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в пресс-службе министерства высокотехнологичной промышленности Армении, председатель совета Инженерной ассоциации Арам Салатян представил детали реализации проекта «Инженерный городок», проекта «Фабричный город», а также те компании, которые уже работают в «Инженерном городке». Он выразил надежду, что в ближайшее время в «Инженерном городке» будут представлены и французские компании.
Члены французской делегации в сопровождении заместителя министра Рубена Симоняна также ознакомились с идеями армянских инженеров и уже разработанными продуктами.