Ադրբեջանը հայտարարում է, որ 44-օրյա պատերազմից հետո հայտնաբերվել և հայկական կողմին է փոխանցվել 1713 մարդու դի
Արցախյան 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանը Հայաստանին է հանձնել 1713 մարդու դի։
14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՊԱ-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների եւ անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական ​​հանձնաժողովի տարածած տեղեկատվության մեջ։
Նշվում է, որ Ադրբեջանը, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) սերտ մասնակցությամբ համակողմանի աջակցություն է ցուցաբերել հայկական կողմին այն տարածքներում որոնողական աշխատանքներ իրականացնելու հարցում, որտեղ իրականացվել են ռազմական գործողություններ:
Ըստ հաղորդագրության՝ Ադրբեջանը 44-օրյա պատերազմից հետո հայտնաբերվել և հայկական կողմին է փոխանցվել 1713 մարդու դի, 2022 թվականի սեպտեմբերի 12-14-ը հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած ռազմական բախումից հետո՝ 157 մարդու դի, 2023 թվականի սեպտեմբերի 19-20-ը ընկած ժամանակահատվածում Արցախում իրականացված ռազմական գործողություններից հետո 173 մարդու դի, գրում է infoport.am-ը։

Азербайджан сообщает, что после 44-дневной войны в Арцахе армянской стороне были переданы тела 173 человек
После 44-дневной войны в Арцахе Азербайджан передал Армении тела 173 человек.
14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает АПА, об этом говорится в информации, распространенной Государственной комиссией по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан Азербайджана.
Отмечается, что после 44-дневной войны были обнаружены и переданы армянской стороне тела 1713 человек, после военного конфликта, произошедшего на армяно-азербайджанской границе 12-14 сентября 2022 года - тела 157 человек, после военных действий в Арцахе 19-20 сентября 2023 года, - тела 173 человек.