Ադրբեջանը պատրաստ է համագործակցել Հայաստանի հետ երկու կողմից անհայտ կորածների որոնումն ապահովելու գործում
Ադրբեջանի պետական ​​հանձնաժողովը պատրաստ է համագործակցել Հայաստանի հետ երկու կողմից անհայտ կորածների որոնումն ապահովելու գործում։
14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, այս մասին ասվում է Ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական ​​հանձնաժողովի տեղեկատվության մեջ։
«Ադրբեջանի ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորած քաղաքացիների հարցերով պետական ​​հանձնաժողովը ողջունում է Հայաստանի համապատասխան կառույցի հայտարարությունը անհայտ կորածների ճակատագիրը պարզելու հարցում համագործակցելու պատրաստակամության մասին, և, ինչպես միշտ, նպատակահարմար է համարում միավորել ջանքերն այս ուղղությամբ»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
Կառույցից շեշտում են, որ  անհրաժեշտ են համարում անհայտ կորածների հուղարկավորման վայրերի որոնմանը ներգրավել դաշտային հրամանատարներին և այլ լիազորված անձանց, ովքեր ունեն բավարար տեղեկատվություն զանգվածային գերեզմանների մասին և ղեկավարել են Հայաստանի ռազմական գործողությունները մինչև 1994 թվականը։

Азербайджан готов сотрудничать с Арменией в области обеспечения поисков пропавших без вести лиц с обеих сторон
Государственная комиссия Азербайджана готова сотрудничать с Арменией в области обеспечения поисков пропавших без вести лиц с обеих сторон
14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает АПА, об этом говорится в информации, распространенной Государственной комиссией по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан Азербайджана.
"Государственная комиссия по делам военнопленных, заложников и пропавших без вести граждан Азербайджана, еще раз заявляет о своей готовности сотрудничать с соответствующими структурами Республики Армения в области обеспечения поисков пропавших без вести лиц с обеих сторон, соблюдая принципы точности, прозрачности и в атмосфере взаимного доверия", - говорится в сообщении Госкомиссии.