Երևանում՝ Արցախից բռնի տեղահանվածներների ընտանիքներում, նախորդ շաբաթ ծնվել է 29 երեխա
Նախորդ շաբաթ Երևանում ծնված երեխաների քանակը 1902 է ՝ 962 տղա և 840 աղջիկ, բնակչության աճը կազմում է 1 %:
5 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին այսօր՝ փետրվարի 5-ին, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցեց  Առողջապահության վարչության պետի պաշտոնակատար Դավիթ Կարապետյանը։
Նա հայտնեց, որ նախորդ շաբաթ արձանագրվել է ընտանիքում 8-րդ երախայի ծննդյան 3 դեպք, 7-րդ-ի և 6-րդ -ի՝ երկուական դեպքեր։
«Արցախից բռնի տեղահանվածների շրջանում Երևան քաղաքում նախորդ շաբաթ ծնվել է 29 երեխա՝ 14 տղա և 15 աղջիկ»,- հայտնեց Դավիթ Կարապետյանը։
Վարչության պետի պաշտոնակատարը տեղեկացրեց, որ նախորդ շաբաթ Արցախից տեղահանված երկու բժիշկ աշխատանքի է անցել Երևանի բուժհաստատություններում։ա

На прошлой неделе в Ереване в семьях вынужденных переселенцев из Арцаха родились 29 детей
На прошлой неделе в Ереване родилось в общей сложности 1902 ребенка: 962 мальчика и 840 девочек, прирост населения составляет 1%.
5 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сегодня, 5 февраля, в ходе регламентного заседания мэрии Еревана сообщил исполняющий обязанности начальника управления здравоохранения Давид Карапетян.
Он сообщил, что на прошлой неделе было зафиксировано 3 случая рождения 8-го ребенка в семье, по два случая - 7-го и 6-го.
"На прошлой неделе среди вынужденных переселенцев из Арцаха в Ереване родились 29 детей - 14 мальчиков и 15 девочек", - сказал Давид Карапетян.
Исполняющий обязанности начальника управления сообщил, что два врача, вынужденно перемещенные из Арцаха, на прошлой неделе приступили к работе в медицинских учреждениях Еревана.