Ստեփանակերտում «Ռուսական խոսքի օրեր» խորագրով գրական միջոցառում է կազմակերպվել
Այսօր՝ հունիսի 6֊ին, Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտում կազմակերպվել է միջոցառում՝ «Ռուսական խոսքի օրեր» խորագրով։
Ստեփանակերտում «Ռուսական խոսքի օրեր»  խորագրով գրական միջոցառում է կազմակերպվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ միջոցառման շրջանակում Ստեփանակերտի Ա. Գրիբոյեդովի անվան համար 3 ռուսական թեքմամբ դպրոցում մայրաքաղաքի կրթօջախների 7-րդ և 8-րդ դասարանների աշակերտների միջև ասմունքի մրցույթ է կայացել։ Դպրոցականները ներկայացրել են բանաստեղծություններ, կատարել տարբեր ստեղծագործություններից հատվածներ։
Нет описания.«Ռուսական խոսքն Արցախում երբեք չի լռել։ Այն ջերմությունը, որ ռուսական խոսքն է տարածում Ռուսաստանում, մենք ջանում ենք պահպանել մեր հայրենիքում։ Ռուսաց լեզվի դասավանդման հարցը միշտ էլ ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության ուշադրության կենտրոնում է եղել: Այստեղ ռուսաց լեզուն սովորում են մեծագույն հաճույքով: Այսօրվա մրցույթի նպատակն է աշակերտների շրջանում մեծացնել հետաքրքրությունը ռուսաց լեզվի նկատմամբ` էլ ավելի ամրապնդելով հայ-ռուսական հարաբերությունները, բացահայտել տաղանդավոր աշակերտներին»,-մեզ հետ զրույցում նշել է ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության պետական տեսուչ, ռուսաց լեզվի գլխավոր մասնագետ, միջոցառման կազմակերպիչ Ռուբեն Օսիպյանը։

В Степанакерте организовано литературное мероприятие «Дни русского слова»
Сегодня, 6 июня, по инициативе Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах в Степанакерте было организовано мероприятие под названием «Дни русского слова».
СТЕПАНАКЕРТ, 6 июня,  АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в рамках мероприятия в школе №3 с русским уклоном имени А. Грибоедова был организован конкурс чтецов между учащимися 7-8 классов школ столицы. Школьники представили стихи, исполнили отрывки из различных произведений.
«Русская речь никогда не перествала звучать в Арцахе. Мы стараемся сохранить у себя на родине то тепло, которое русское слово распространяет в России. Вопрос преподавания русского языка всегда был в центре внимания Министерства образования, науки, культуры и спорта. Здесь с большим удовольствием изучают русский язык. Целью сегодняшнего конкурса является повышение интереса к русскому языку среди учащихся, дальнейшее укрепление армяно-российских отношений, выявление талантливых учеников», - сказал организатор мероприятия Рубен Осипян.