ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ԱՄՆ ֆինանսների փոխնախարարը քննարկել են Հայաստանում վերջին տնտեսական զարգացումները
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և ԱՄՆ ֆինանսների փոխնախարար Ուոլլի Ադեյեմոն Վաշինգտոնում տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում քննարկել են Հայաստանում վերջին տնտեսական զարգացումները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Նա (խմբ.՝ Ադեյեմոն) հաստատել է Միացյալ Նահանգների հանձնառությունը ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև շարունակական համագործակցությանը», - գրված է հաղորդագրությունում։
Ըստ հաղորդագրության՝ ԱՄՆ ֆինանսների փոխնախարարը նաև ընդգծել է Միացյալ Նահանգների գլոբալ ջանքերը՝ կանխելու ԱՄՆ-ի կողմից Ռուսաստանի նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցներից և արտահանման հսկողությունից խուսափելու դեպքերը։

Вице-премьер РА и заместитель министра финансов США обсудили последние экономические развития в Армении
На встрече, состоявшейся в Вашингтоне, вице-премьер РА Мгер Григорян и заместитель министра финансов США Уолли Адейемо обсудили экономические развития в Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 апреля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС: Об этом сообщает Министерство финансов США.
«Он (ред.: Адейемо) подтвердил приверженность США продолжению сотрудничества США и Армении», - говорится в сообщении.
Заместитель министра финансов США подчеркнул глобальные усилия США по предотвращению случаев уклонения от соблюдения санкций и экспортного контроля, введенных США в отношении России.