Քննարկվում է ՌԴ-ի, ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետը․ Լավրով
Մոսկվան ակնկալում է, որ տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հարցերով եռակողմ աշխատանքային խմբի համանախագահները շուտով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ձեռք կբերեն։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսին:
«Ռուսաստանը նաև կողմ է սահմանների սահմանազատման հանձնաժողովի աշխատանքի ակտիվացմանը՝ Մոսկվայի խորհրդատվական աջակցությամբ։ Մոսկվան պատրաստ է նաև աջակցել Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության պայմանագրի կնքմանը»,- ասել է Լավրովը։
Լավրովն ընդգծել է բանակցային գործընթացի շուտափույթ վերականգնման անհրաժեշտությունը։
ՌԴ ԱԳ նախարարի խոսքով՝ հայկական կողմը հաստատել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերը՝ նոր հանդիպման հայկական կողմի պատրաստակամության մասին, քննարկվում է ՌԴ-ի, ՀՀ-ի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպման նոր ժամկետը:

Обсуждается дата трехсторонней встречи глав МИД России, Армении и Азербайджана: Сергей Лавров
В Москве рассчитывают, что сопредседатели трехсторонней рабочей группы по разблокированию региональных коммуникаций вскоре достигнут конкретных договоренностей.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 марта, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом Лавров заявил на совместной с министром иностранных дел Армении пресс-конференции.
«Россия также выступает за активизацию работы комиссии по демаркации границы при консультационной поддержке Москвы. Москва готова поддержать заключение мирного договора между Ереваном и Баку», - сказал Лавров.
Лавров подчеркнул императив скорейшего восстановления переговорного процесса.
По словам министра иностранных дел России, армянская сторона подтвердила слова премьер-министра Никола Пашиняна о готовности армянской стороны к новой встрече, обсуждается дата трехсторонней встречи министров иностранных дел России, Армении и Азербайджана.