Դամասկոսի հայ համայնքի ներկայացուցիչները Զարեհ Սինանյանին են ներկայացրել երկրաշարժից հետո ստեղծված իրավիճակը
Մարտի 7-ին աշխատանքային այցով Սիրիա է ժամանել Հայաստանի Հանրապետության սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նույն օրը Սիրիայում ՀՀ դեսպանությունում տեղի է ունեցել հանդիպում Դամասկոսի հայ համայնքի հոգևոր և միութենական ղեկավարների հետ:
Հանդիպման ընթացքում մանրամասնորեն քննարկվել են հայ համայնքի առջև ծառացած խնդիրները, դրանց հաղթահարման ուղիները՝ հատկապես փետրվարի 6-ի ավերիչ երկրաշարժի լույսի ներքո: Համայնքի ներկայացուցիչները Զարեհ Սինանյանին են ներկայացրել ստեղծված իրավիճակը և դրանից դուրս գալու ուղղությամբ կատարվող աշխատանքների ընթացքը:
Հանդիպման ժամանակ մանրամասնորեն քննարկվել է նաև Հայաստան-Սփյուռք համագործակցությունը և դրա հետագա ընդլայնման և զարգացման հեռանկարները:

Представители армянской общины Дамаска рассказали Заре Синаняну о сложившейся после землетрясения ситуации
В Сирию 7 марта с рабочим визитом прибыла делегация во главе с Главным уполномоченным по делам диаспоры Армении Заре Синаняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в посольстве Армении в Сирии, в тот же день в посольстве состоялась встреча с духовными и профсоюзными руководителями армянской общины Дамаска. В ходе встречи были обсуждены проблемы, с которыми столкнулась армянская община, и пути их преодоления, особенно в свете разрушительного землетрясения 6 февраля. Члены общины представили Синаняну сложившуюся ситуацию и ход работ по выходу из нее.
Участники встречи также обсудили вопрос сотрудничества Армения-диаспора, перспективы его дальнейшего расширения и развития.