Չնայած շինանյութերի սղությանը՝  Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծ փողոցում  կառուցվող բազմաբնակարանների  շինարարությունը շարունակվում է (լուսանկարներ)
Ստեփանակերտի   Տիգրան Մեծ փողոցի հարակից հատվածում շարունակվում են  «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ կառուցվող նոր թաղամասի շինաշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 27, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ շինարարությունն իրականացնում են «Կապավոր» և «Պանտ» ՍՊ ընկերությունները։
Մեզ հետ զրույցում «Պանտ» ՍՊԸ-ի արտադրամասի պետ Պավել Հարությունյանը նշել է, որ ընկերությունն իրականացնում է երեք մասնաշենքների  կառուցումը։
«Առաջին մասնաշենքում շինաշխատանքներն ընթանում են արդեն վերջին՝ 12-րդ հարկում. տեղադրվում են սյուներն ու միջնապատերը, երկրորդում՝ 6-րդ հարկի ծածկը, իսկ երրորդ մասնաշենքում այս պահին շինաշխատանքները կանգնեցված են»,-մանրամասնել է նա:
Արտադրամասի պետի խոսքով՝ զուգահեռ կատարվում են նաև ներքին հարդարման՝ ծեփագործական, սանհանգույցների հետ կապված և սալիկապատման աշխատանքներ։
Կառուցվող առաջին մասնաշենքը բաղկացած կլինի, ընդհանուր առմամբ, 48 բնակարանից՝ 2-ից 4 սենյականոց, իսկ երկրորդ՝  9 հարկանի շենքը կունենա 2-ից 3 սենյականոց 27 բնակարան:
Մեր զրուցակցի հավաստմամբ՝  մասնաշենքերը սեյսմակայուն են։
Անդրադառնալով շրջափակման հետևանքով առաջացած խնդիրներին՝ Պավել Հարությունյանը նշել է շինանյութերի պակասը։
«Նախօրոք  որոշակիորեն պահեստավորել  էինք, այնուամենայնիվ, շինանյութի սղություն կա։  Աշխատուժն ու տեխնիկան, սակայն, բավարարում են»,-հավելել է Պ. Հարությունյանը:

Несмотря на нехватку строительных материалов, продолжается строительство многоквартирных зданий на улице Тиграна Меца в Степанакерте (фото)
На территории, прилегающей к улице Тиграна Меца в Степанакерте, продолжаются работы по строительству нового квартала, возводимого на средства Всеармянского фонда «Айастан».
СТЕПАНАКЕРТ, 27 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", строительство осуществляют ООО "Капавор" и "Пант".
В беседе с нами Павел Арутюнян, начальник ООО «Пант», отметил, что компания ведет строительство трех зданий.
"Строительные работы уже ведутся в первой части здания, на последнем, 12 этаже: монтируются колонны и перегородки, во второй - кровля 6-го этажа, а в третьей части здания строительные работы на данный момент остановлены", - уточнил он.
По словам начальника цеха, параллельно также ведутся внутренние отделочные, штукатурные, санузловые и плиточные работы.
Первое строящееся здание будет состоять из 48 квартир от 2 до 4 комнат, а второе, 9-этажное здание, будет состоять из 27 квартир от 2 до 3 комнат.
По словам нашего собеседника, здания сейсмоустойчивы.
Говоря о проблемах, вызванных блокадой, Павел Арутюнян упомянул нехватку строительных материалов.
«Мы заранее запаслись определенным количеством стройматериалов, однакоощущается нехватка. Тем не менее, рабочая сила и оборудование удовлетворительные», — добавил П. Арутюнян.