Մի շարք ապրանքատեսակների իրացման բարձր գներ կիրառելու համար 13 տնտեսավարողի նկատմամբ վարչական վարույթ է հարուցվել
Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովը 13 տնտեսավարող սուբյեկտի նկատմամբ հարուցել է վարչական վարույթ՝ մի շարք ապրանքատեսակների իրացման բարձր գներ կիրառելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ  հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովից՝  վարչական վարույթները հարուցվել են Ստեփանակերտ քաղաքում գործող 4, Ասկերան քաղաքում գործող 5, Մարտակերտ քաղաքում գործող 2 և Մարտակերտի շրջանի Վերին Հոռաթաղ և Հարությունագոմեր համայնքներում գործող 1-ական առևտրային օբյեկտներ շահագործող տնտեսավարող սուբյեկտների նկատմամբ:
Արձանագրված բոլոր դեպքերում առևտրային օբյեկտներում բացակայել են ապրանքատեսակների ձեռքբերումն հիմնավորող փաստաթղթերը:
Գնագոյացումը վերահսկելու և բարեխիղճ մրցակցային միջավայր ապահովելու նպատակով Հանձնաժողովը ևս մեկ անգամ հորդորում է տնտեսավարող սուբյեկտներին զերծ մնալ առանց հիմնավորող փաստաթղթերի և բարձր գներով ապրանքների իրացումից:

Возбуждены административные дела в отношении 13 хозяйствующих субъектов  за реализацию ряда товаров по завышенным ценам
Государственная комиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах возбудила административные дела в отношении 13 хозяйствующих субъектов  за реализацию ряда товаров по завышенным ценам.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Комиссия по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции.
Административные дела возбуждены в отношении 4 хозяйствующих субъектов, осуществляющих свою деятельность в городе Степанакерт, 5 - в городе Аскеран, 2 - в городе Мартакерт, 1 торгового объекта – в общине Верин Оратаг и 1 - в общине Арутюнагомер Мартакертского района.
Во всех зафиксированных случаях на торговых объектах отсутствовали документы, обосновывающие приобретение продукции. С целью контроля за ценообразованием и обеспечения справедливой конкурентной среды Комиссия еще раз призывает хозяйствующих субъектов воздерживаться от реализации товаров по высоким ценам и  без подтверждающих документов.