Մի շարք ապրանքատեսակների իրացման բարձր գներ կիրառելու համար 13 տնտեսավարողի նկատմամբ վարչական վարույթ է հարուցվել
Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովը 13 տնտեսավարող սուբյեկտի նկատմամբ հարուցել է վարչական վարույթ՝ մի շարք ապրանքատեսակների իրացման բարձր գներ կիրառելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են ԱՀ  հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովից՝  վարչական վարույթները հարուցվել են Ստեփանակերտ քաղաքում գործող 4, Ասկերան քաղաքում գործող 5, Մարտակերտ քաղաքում գործող 2 և Մարտակերտի շրջանի Վերին Հոռաթաղ և Հարությունագոմեր համայնքներում գործող 1-ական առևտրային օբյեկտներ շահագործող տնտեսավարող սուբյեկտների նկատմամբ:
Արձանագրված բոլոր դեպքերում առևտրային օբյեկտներում բացակայել են ապրանքատեսակների ձեռքբերումն հիմնավորող փաստաթղթերը:
Գնագոյացումը վերահսկելու և բարեխիղճ մրցակցային միջավայր ապահովելու նպատակով Հանձնաժողովը ևս մեկ անգամ հորդորում է տնտեսավարող սուբյեկտներին զերծ մնալ առանց հիմնավորող փաստաթղթերի և բարձր գներով ապրանքների իրացումից:

The State Commission for the Regulation of Public Services and Economic Competition of the Republic of Artsakh initiated administrative cases against 13 business entities for the application of inflated retail prices on a number of products. The cases were initiated against 4 business entities in Stepanakert, 5 in Askeran, 2 in Martakert, and 1 in the communities of Verin Horatagh and Harutyunagomer of the Martakert region, Artsakh InfoCenter informed.
Administrative cases initiated against 13 business entities for the application of inflated retail prices on a number of products
STEPANAKERT, FEBRUARY 14, ARTSAKHPRESS: In all cases, the retailers had no documents supporting the purchase of the products. In order to control pricing and ensure a fair competitive environment, the Commission once again calls on business entities to refrain from selling products without supporting documents and at inflated prices.