Հայաստանում նախատեսված «Անխախտ եղբայրություն» զորավարժությունները կանցկացվեն Ղրղըզստանում
Հայաստանում նախատեսված «Անխախտ եղբայրություն» զորավարժությունները կանցկացվեն Ղրղըզստանում։ Այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ Անատոլի Սիդորովը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է News.am-ը։
«Եզրափակիչ փուլում Ղրղըզստանի Հանրապետության տարածքում նախատեսվում է ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերի հետ համատեղ անցկանցել «Անխախտ եղբայրություն» զորավարժությունները, որոնց ընթացքում կմշակվեն հետհակամարտության խնդիրները, ճգնաժամային գոտում կարգավորումը, խաղաղապահ գործողության անցկացումը ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգի ուժերի եւ միջոցների կիրառմամբ՝ ի շահ խաղաղության եւ անվտանգության պահպանման»,-ասել է Սիդորովը։
Նա նաեւ նշել է, որ Բելառուսի տարածքում նախատեսվում է անցկացնել համատեղ եւ հատուկ զորավարժություններ, որոնք միավորում են ՀԱՊԿ հավաքական ուժերի պատերազմների տարբեր բաղադրիչների նախապատրաստումը: Բելառուսում ՀԱՊԿ զորավարժություններին ռուս-բելառուսական համատեղ խմբավորման ներգրավման հարցն այժմ քննարկվում է։

Учения «Нерушимое братство», планировавшиеся в Армении, пройдут в Киргизии
СТЕПАНАКЕРТ, 14 февраля, АРЦАХПРЕСС- Заявил во вторник начальник объединенного штаба ОДКБ Анатолий Сидоров.
«На завершающем этапе на территории Кыргызской Республики планируется проведение совместных учений с миротворческими силами ОДКБ «Нерушимое братство», в ходе которых будут отрабатываться задачи пост-конфликтов, урегулирование в кризисной зоне, проведение миротворческой операции с применением сил и средств системы коллективной безопасности ОДКБ в интересах поддержания мира и безопасности», - сказал Сидоров во время пресс-конференции.
Он также отметил, что на территории Белоруссии планируется провести совместные и специальные учения, объединяющие подготовку различных компонентов войн коллективных сил ОДКБ. Вопрос о привлечении совместной российско-белорусской группировки к учениям ОДКБ в Белоруссии сейчас обсуждается.