Կարեն Խաչանով․ Ցանկացել եմ աջակցել իմ ժողովրդին այդ ուղերձներով
Ավստրալիայի բաց առաջնության կիսաեզրափակիչ դուրս եկած ռուսաստանցի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը հետխաղային ասուլիսում հայտարարել է, որ իրեն ոչ ոք չի արգելել գրել տեսախցիկին Արցախի մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Քառորդ եզրափակիչում ամերիկացի Սեբաստիան Կորդայի նկատմամբ հաղթանակից հետո հայ մարզիկը տեսախցիկի վրա գրություն չի թողել։
Նախորդ երկու հաղթանակներից հետո Խաչանովը աջակցություն էր հայտնել Արցախին։
«Ինձ արգելելու կամ պատժելու պահանջների մասին ոչինչ չեմ լսել։ Ինձ ոչ ոք դեռ չի արգելել գրել տեսախցիկի վրա։
Բացմիցս ասել եմ, որ ունեմ հայկական արմատներ եւ ցանկացել եմ աջակցել իմ ժողովրդին այդ ուղերձներով։
2021-ն կնոջս եւ որդուս հետ այցելել էի Հայաստան։ 10-12 օրում եղանք բազմաթիվ գեղեցիկ վայրերում, վանքերում։ Ավելի լավ ճանաչեցի երկիրը։ Վերջում էլ վարպետության դաս անցկացրեցի 300-400 երեխաների համար։ Զարմացած էի, թե ինչքան ուժեղ էին նրանք ցանկանում տեսնել ինձ։ Շատ հաճելի էր»,- Խաչանովի խոսը մեջբերում է ATP-ի մամուլի ծառայությունը։

Карен Хачанов։ Я хотел поддержать мой народ
Российский теннисист Карен Хачанов, который вышел в полуфинал Открытого чемпионата Австралии, заявил, что никто не запрещал ему писать на камере об Арцахе.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 января, АРЦАХПРЕСС- В четвертьфинале Открытого чемпионата Австралии по теннису Хачанов одержал победу над американцем Себастьяном Кордой со счетом 7:6 (7:5), 6:3, 3:0. В полуфинале его соперником станет победитель матча Стефанос Циципас - Иржи Легечка.
«Я ничего не слышал о требованиях наказать меня. Мне еще никто не запрещал писать на камере.
Я много раз говорил, что у меня армянские корни и хотел поддержать мой народ.
В 2021-м году я вместе с женой и сыном посетил Армению. За 10-12 дней посмотрели достопримечательности. Я лучше узнал страну. А в конец я провел мастер-класс для 300-400 детей. Я был удивлен, как сильно они хотели меня видеть. Было очень приятно», - приводит слова Хачанова пресс-служба ATP.
Напомним, что после выхода в четвертьфинал Открытого чемпионата Австралии Хачанов оставил запись на камере: «Продолжайте верить до конца. Арцах, оставайся сильным!!!».