Միջազգային հանրությունը պետք է ուշադրություն դարձնի հայերի դեմ Ադրբեջանի կառավարության անմարդկային գործողություններին. Արտեմ Փաթափության
Լաչինի միջանցքի արգելափակման առնչությամբ հարկավոր է գործողություններ ձեռնարկել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է լիբանանահայ մոլեկուլային կենսաբան, նյարդաբան, բժշկագիտության ոլորտի նոբելյան մրցանակակիր Արտեմ Փաթափությանը:
«Հարկավոր է, որ միջազգային հանրությունն ուշադրություն դարձնի հայերի դեմ Ադրբեջանի կառավարության անմարդկային գործողություններին: Շատերն են քննադատել շրջափակումը, սակայն հարկավոր է գործողություններ ձեռնարկել», - գրել է Փաթափությանն՝ իր գրառմանը կցելով CNN-ի հրապարակած հոդվածը Լաչինի միջանցքի շրջափակման հետևանքով Արցախում առաջացած ծանր իրավիճակի մասին:

Международное сообщество должно обратить внимание на бесчеловечные действия Азербайджана против армян: Артем Патапутян
Необходимо принять меры по разблокированию Лачинского коридора.
Международное сообщество должно обратить внимание на бесчеловечные действия  Азербайджана против армян: Артем Патапутян
СТЕПАНАКЕРТ, 16 января, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом в своем микроблоге в Twitter написал ливанский лауреат Нобелевской премии в области медицины с армянскими корнями, молекулярный биолог, невролог Артем Патапутян.
«Необходимо, чтобы международное сообщество обратило внимание на бесчеловечные действия правительства Азербайджана в отношении армян. Блокаду осуждают многие, но необходимо действовать», - написал Патапутян, добавив к своему комментарию опубликованную CNN статью о сложной ситуации в Арцахе, вызванной блокадой Лачинского коридора.