Մի խումբ ադրբեջանցիներ կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին
Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցները իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:
Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին՝ զերծ մնալով չստուգված տեղեկությունների տարածումից:

A group of Azerbaijanis in civilian clothes again blocked the Stepanakert-Goris highway
A group of Azerbaijanis in civilian clothes closed the Stepanakert-Goris highway at 10:30 this morning, bringing forth again environmental reasons, the Information Headquarters of Artsakh informs.
STEPANAKERT,  DECEMBER 12, ARTSAKHPRESS: The command staff of the Russian peacekeeping troops deployed in Artsakh has been properly informed about the incident.
Considering the aggressive and destructive behavior of the Azerbaijani side as unacceptable, the authorized state bodies of Artsakh are taking all possible measures to regulate the situation, keeping in touch with the command staff of the Russian peacekeeping troops.
We urge citizens to remain calm and follow official news, refraining from spreading unverified information.