Կառուցվող «Գետավան» հէկ-ի շնորհիվ կապահովվի Արցախի ինքնաբավությունն էլեկտրաէներգայով
Ակտիվ շինարական աշխատանքներ են ընթանում 17 մեգավատ հզորությամբ «Գետավան» հիդրոէլեկտրակայանի կառուցման ուղղությամբ:
Կառուցվող «Գետավան»  հէկ-ի շնորհիվ  կապահովվի  Արցախի ինքնաբավությունն էլեկտրաէներգայով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 23-ին, Ազգային ժողովի հեթական նիստում ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ նշելով, որ հէկի շինարարությունն իրականացվում է պետական միջոցներով:
«Եթե ֆինանսական միջոցները բավարարեն, նախատեսվում է կառուցումն ավարտել գալիք տարում, եթե ոչ, ապա անպայման կավարտվի 2024 թվականին»,- մանրամասնել է նախագահ Հարությունյանը՝ հավելելով, որ «Գետավան» հէկի կառուցման շնորհիվ Հանրապետությունն ամբողջությամբ կդառնա ինքնաբավ:

Благодаря строящейся гидроэлектростанции «Гетаван» будет обеспечена самодостаточность Арцаха электроэнергией
Ведутся активные строительные работы по строительству ГЭС «Гетаван» мощностью 17 МВт.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом 23 ноября заявил президент Республики Арцах Араик Арутюнян на очередном заседании Национального собрания, отметив, что строительство ГЭС осуществляется за счет государственных средств.
«Если финансовых средств будет достаточно, то строительство планируется завершить в следующем году, если нет, то оно обязательно будет завершено в 2024 году», - уточнил президент Арутюнян, добавив, что в результате строительства ГЭС «Гетаван», будет обеспечена самодостаточность Арцаха электроэнергией.