Կառուցվող «Գետավան» հէկ-ի շնորհիվ կապահովվի Արցախի ինքնաբավությունն էլեկտրաէներգայով
Ակտիվ շինարական աշխատանքներ են ընթանում 17 մեգավատ հզորությամբ «Գետավան» հիդրոէլեկտրակայանի կառուցման ուղղությամբ:
Կառուցվող «Գետավան»  հէկ-ի շնորհիվ  կապահովվի  Արցախի ինքնաբավությունն էլեկտրաէներգայով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 նոյեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 23-ին, Ազգային ժողովի հեթական նիստում ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ նշելով, որ հէկի շինարարությունն իրականացվում է պետական միջոցներով:
«Եթե ֆինանսական միջոցները բավարարեն, նախատեսվում է կառուցումն ավարտել գալիք տարում, եթե ոչ, ապա անպայման կավարտվի 2024 թվականին»,- մանրամասնել է նախագահ Հարությունյանը՝ հավելելով, որ «Գետավան» հէկի կառուցման շնորհիվ Հանրապետությունն ամբողջությամբ կդառնա ինքնաբավ:

Getavan HPP will ensure full energy self-sufficiency of the Artsakh Republic
Active construction work is being conducted for the construction of the 17 megawatt Getavan hydroelectric power plant.
STEPANAKERT,  NOVEMBER 23, ARTSAKHPRESS: On November 23, at the regular session of the Artsakh National Assembly, the President of the Republic of Artsakh, Arayik Harutyunyan, said, noting that the construction of the hydropower plant is being carried out with state funds.
"If the financial resources are sufficient, it is planned to finish the construction in the coming year, if not, then it will definitely be finished in 2024," President Harutyunyan said, adding that Getavan HPP will ensure full energy self-sufficiency of Artsakh.