Եվրամիությունը 10 միլիոն եվրոյի դրամաշնորհային աջակցություն կտրամադրի Հայաստանին
Եվրամիությունը ԵՄ-Հայաստան 2021-2027 թթ բազմամյա ինդիկատիվ ծրագրի շրջանակներում 10 միլիոն եվրոյի դրամաշնորհային աջակցություն կտրամադրի Հայաստանին` ոստիկանության բարեփոխումների իրականացման, միգրացիայի կառավարման և մարդու իրավունքների պաշտպանության ուղղություններով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հոկտեմբեր, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության նիստում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ասաց, որ աջակցությունը կուղղվի նաև ներքին գործերի նախարարության ձևավորմանը:
««ԵՄ-ն դիմակայուն և հաշվետու հաստատությունների համար. ոստիկանության և միգրացիոն բարեփոխումներն ու մարդու իրավունքների պաշտպանությունը Հայաստանում» ֆինանսավորման համաձայնագրով նախատեսված է ոստիկանության բարեփոխումների իրականացումը` այդ թվում պարեկային ծառայության ընդայնման, միգրացիոն ծառայությունների բարելավման մասով»,-ասաց նա:
Մհեր Գրիգորյանը նշեց, որ ծրագր շրջանակներում աջակցություն կտամադրվի նաև մարդու իրավունքների պաշտպանության հաստատված ծրագրի իրականացմանն ու 2023-2025 թթ գործողությունների ծրագրի մշակմանը, միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցչի գրասենյակին` կարողությունների զարգացման և մարդու իրավունքների վերաբերյալ հանրային իրազեկվածության խթանման նպատակով:

Евросоюз предоставит Армении грантовое содействие в размере 10 млн евро
В рамках многолетней индикативной программы ЕС-Армения на 2021-2027 годы Европейский Союз предоставит Армении грантовое содействие в размере 10 миллионов евро для осуществления реформ в Полиции, также в направлениях управления миграцией и защиты прав человека.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Это на заседании правительства представил вице-премьер Мгер Григорян, сказав, что содействие будет направлено на процесс формирования Министерства внутренних дел.
Соглашением о финансировании: «ЕС для устойчивых и подотчетных учреждений. Реформы в  полиции и в миграции и защита прав человека в Армении» предусмотрено осуществление реформ в Полиции, в том числе по части расширения патрульной службы и усовершенствования миграционных служб», - сказал он.
Мгер Григорян отметил, что в рамках программы содействие будет оказано и реализации утвержденной программы по защите прав человека и разработке программы действий на 2023-2025 годы, также Офису представителя по международным правовым вопросам с целью развития потенциала и повышения осведомленности общественности о правах человека.