Առաջնագծում իրադրության փոփոխություն չկա. ՀՀ ՊՆ խոսնակը՝ Ջերմուկի ուղղությամբ շրջափակման մեջ հայտնված հակառակորդի խմբի մասին
Գլխավոր շտաբի պետի՝ առաջնագծի վերաբերյալ ներկայացրած իրավիճակից հետո իրադրության որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով հարցին, թե Ջերմուկից հաջողվե՞լ է արդյոք հեռացնել ադրբեջանական խմբին, ասաց ՀՀ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը
Անդրադառնալով հստակեցնող հարցին, թե հակառակորդի խումբը դեռ շարունակո՞ւմ է շրջափակման մեջ մնալ՝ նա կրկնեց, որ ԳՇ պետի կողմից իրադրության ներկայացումից հետո իրադրության որևէ փոփոխություն չկա:
Իսկ ԳՇ պետը սեպտեմբերի 16-ին Ջերմուկում հայտնել էր, որ ադրբեջանակն զորքերից մեկ խումբ գտնվում է բլրի գագաթի վրա: Եվ կենսունակության տեսակետից, եթե հակառակորդի այդ խմբին սնուցում չլինի՝ թե սննդով, թե ջրով, ապա մի քանի օրվա ընթացքում նրանց ռեսուրսները կսպառվեն և ստիպված կլինեն այնտեղից դուրս գալ, խումբը կողքերից շրջափակված է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից:
Անդրադառնալով դիրքային, տարածքային հնարավոր կորուստների մասին հարցին՝ խոսնակն ասաց, որ թե՛ նյութական, թե՛ այլ կորուստների ճշգրտման աշխատանքներ են իրականացվում, այդ աշխատանքների ավարտին ՊՆ-ն ամփոփ տեղեկատվություն տրամադրի:
Նա վստահեցրեց, որ բոլոր զոհերի անվանացուցակները հրապարակվելու են միայն վերջնական ճշգրտումից հետո:
«ԶՈՒ-ն ողջ ծավալով կատարում է իր առջև դրված խնդիրը, աչալրջորեն իրականացնում պետական սահմանի և ինքնիշխան տարածքի պաշտպանության համար նախատեսված բոլոր խնդիրները»,-ասաց Թորոսյանը:

На передовой - без изменений. Спикер МО о группе противника,оказавшейся в окружении у Джермука
После того, как начальник Генштаба представил ситуацию на передовой, никаких изменений в ситуации не произошло.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 сентября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. На брифинге с журналистами, касаясь вопроса о том, удалось ли удалить азербайджанскую группу из Джермука, заявил пресс-секретарь МО РА Арам Торосян.
Отвечая на уточняющий вопрос о том, находится ли еще группировка противника в осаде, он повторил, что после представления ситуации начальником Генштаба изменений в обстановке нет.
А 16 сентября в Джермуке начальник Генштаба сообщил, что на вершине холма находится группа азербайджанских войск. И с точки зрения жизнеспособности, если та группа противника не будет обеспечена ни едой, ни водой, то в течение нескольких дней их ресурсы иссякнут и им придется уйти, группа окружена с флангов частями ВС РА.
Касаясь вопроса о возможных позиционных и территориальных потерях, спикер сообщил, что ведутся работы по урегулированию как материальных, так и иных потерь, и  после завершения этих работ Минобороны предоставит сводную информацию.
Он заверил, что имена всех жертв будут обнародованы только после окончательной корректировки.
"Вооруженные Силы полностью выполняют поставленную перед ними задачу, неукоснительно выполняют все намеченные задачи по охране государственной границы и суверенной территории", - сказал Торосян.