Ապրիլյան պատերազմը հաղթական էր մեր ժողովրդի և պետության համար․ մենք կասեցրինք թշնամու բլից-կրիգի փորձը. Դավիթ Բաբայան
Ապրիլյան պատերազմը հաղթական էր մեր ժողովրդի և պետության համար․ մենք կասեցրինք թշնամու բլից-կրիգի փորձը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 2 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար, Արցախի Պահպանողական կուսակցության նախագահ Դավիթ Բաբայանը ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Այսօր լրանում է 2016 թվականի ապրիլի 2-ին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով սկիզբ առած արցախյան երկրորդ պատերազմի՝ ապրիլյան հերոսամարտի  6-րդ տարին։
Արցախի պահպանողական կուսակցության անդամներն այսօր հիշում են մեր նահատակներին, հպարտանում մեր հերոսների սխրագործությամբ։
Ապրիլյան պատերազմը հաղթական էր մեր ժողովրդի և պետության համար․ մենք կասեցրինք թշնամու սրընթաց պատերազմի՝ բլից կրիգի փորձը, որի նպատակն էր հնարավորինս կարճ ժամանակահատվածում ոչնչացնել Արցախը։

Апрельская война стала победоносной для нашего народа и государства: Мы сорвали планы вражеского блицкрига: Давид Бабаян
Апрельская война стала победоносной для нашего народа и государства: Мы сорвали планы вражеского блицкрига.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом на своей странице в Facebook написал министр иностранных дел Республики Арцах, председатель Консервативной партии Арцаха Давид Бабаян.
"В этот день шесть лет назад - 2 апреля 2016 года по всей линии соприкосновения с Арцахом Азербайджан предпринял очередную агрессию против нашей страны. Началась вторая Арцахская война, которая для нас стала героической Апрельской войной.
Сегодня все члены Консервативной партии Арцаха вспоминают наших павших, гордятся героизмом защитников Отечества.
Апрельская война стала победоносной для нашего народа и государства․ Мы сорвали планы вражеского блицкрига, целью которой было в кратчайшие сроки уничтожить Арцах.