Արտադրված է Արցախում. Ստեփանակերտի հայ-իտալական կրթահամալիրի ուսանողների կարած հագուստների օնլայն աճուրդ-վաճառք կկազմակերպվի
«Քրիստոնյաները կարիքի մեջ» հիմնադրամը Արցախ ժամանած իտալացի վարպետների և «Անտոնիա Արսլան հայ-իտալական կրթահամալիր»-ի ուսանողների կարած հագուստների օնլայն աճուրդ-վաճառք կկազմակերպի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 7 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է կրթահամալիրի գլխավոր տնօրեն Տաթևիկ Զաքարյանը:
«Օնլայն աճուրդ-վաճառքի մեկնարկը կտրվի մարտի 8-ից և կտևի մինչև մարտի 18-ը: Աճուրդին մասնակցել կկարողանան աշխարհի տարբեր երկրներից: Հագուստները կփաթեթավորվեն և կուղարկվեն աճուրդում հաղթողներին: Իսկ միջոցառման ողջ հասույթը կուղղվի կրթահամալիրի կանոնադրական նպատակների իրականացմանը», - ասել է Տ. Զաքարյանը:

Сделано в Арцахе: Будет организован интернет-аукцион-продажа одежды, сшитой учащимися Степанакертского армяно-итальянского учебного комплекса
Фонд «Христиане в нужде» организует онлайн-аукцион-продажу одежды, сшитой учащимися «Армяно-итальянского учебного комплекса Антония Арслан» и прибывшими в Арцах итальянскими мастерами.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила генеральный директор учебного комплекса Татевик Закарян.
«Онлайн-аукцион-продажа стартует с 8 по 18 марта. В аукционе смогут принять участие люди из разных стран мира. Одежда будет упакована и отправлена ​​победителям аукциона. А все доходы от мероприятия будут направлены на реализацию уставных целей учебного комплекса», — сказала Т. Закарян.