Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք է գրանցվել
Հունվարի 26-ին կատարվել է 66 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 6  նոր դեպք է գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր:
Բժիշկները 6 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 14-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 1718 քաղաքացու հետազոտություն, որից 135-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

26 января в Арцахе было проведено 66 тестов, в результате зарегистрировано 6 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 января, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 23 пациентов.
Врачи оценивают состояние 6 пациентов как крайне тяжелое, 14 - как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 1718 человек, у 135 из них тесты дали положительный результат.