Հունվարի 15-ից ապրիլի 15-ը կանցկացվեն պահեստազորայինների վարժական հավաքներ
Կառավարությունը որոշում կայացրեց պահեստազորի առաջին խմբում հաշվառված շարքային, կրտսեր ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ անցկացնել երեք ամիս ժամկետով` 2022 թվականի հունվարի 15-ից մինչև ապրիլի 15-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հաղորդում Է 1lurer.am։
Վարժական հավաքներին կներգրավվի մինչև 65 քաղաքացի: Նրանցից 20-ը` բժշկական մասնագիտություններ ունեցող սպայական և 45-ը՝ ինժեներական մասնագիտություններ ունեցող շարքային և կրտսեր ենթասպայական կազմերի պահեստազորայիններ են:
Վարժական հավաքների ապահովման համար հունվարի 15-ից մինչև ապրիլի 15-ը ռազմատրանսպորտային պարտականություններ ունեցող մարմիններից կներգրավվի մինչև 45 միավոր տրանս­պորտային միջոց:

В Армении вновь объявлены сборы резервистов
В Армении вновь объявлены учебные сборы резервистов рядового, офицерского составов, а также прапорщиков, состоящих на учете в первой категории первой группы запаса, сроком на три месяца – с 15 января по 15 апреля 2022 года.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 января, АРЦАХПРЕСС- Соответствующее решение 13 января принято на заседании Правительства Армении. Всего в сборах будут задействованы 65 человек и 45 транспортных средств. Принятие проекта решения обусловлено необходимостью усовершенствования и переподготовки военных навыков резервистов, передает news.am.