ՄԱԿ-ում տարածվել է Արցախի ՄԻՊ-ի զեկույցը Ադրբեջանի ԶՈՒ-ի կողմից Արցախի քաղաքացիական անձանց սպանության վերաբերյալ
Միավորված ազգերի կազմակերպությունում որպես պաշտոնական փաստաթուղթ տարածվել է «Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Արցախի քաղաքացիական անձանց սպանության վերաբերյալ» Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի զեկույցը։

Отчет «Об убийствах мирных жителей Арцаха ВС Азербайджана» был распространен в качестве официального документа в ООН
Отчет Защитника прав человека Республики Арцах «О случаях убийств мирных жителей Арцаха вооруженными силами Азербайджана» был распространен в качестве официального документа в Организации Объединенных Наций (ООН).
СТЕПАНАКЕРТ, 30 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом на своей странице в Facebook сообщил омбудсмен Арцаха Гегам Стенян.