Ռուս խաղաղապահները և բարերարները 1,2 տոննա հումանիտար օգնություն են փոխանցել Արցախի կարիքավոր բնակիչներին
Ռուս խաղաղապահները, Ռուսաստանի և Հայաստանի բարեգործական հիմնադրամների ներկայացուցիչները հումանիտար նախաձեռնությամբ են հանդես եկել Արցախի հեռավոր շրջաններում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ ակցիան իրականացվել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի դպրոցում: Կարիքավոր ընտանիքներին է փոխանցվել 1,2 տոննա հումանիտար օգնություն:
«Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղում «Մերսի» բարեգործական կազմակերպությունների ասոցիացիայի հետ հումանիտար ակցիա է իրականացվում: Հումանիտար օգնություն է տրամադրվելու ավելի քան 320 ընտանիքների: Առաջին հերթին մենք դպրոցական պարագաներ ենք հանձնում գյուղում սովորող դպրոցականներին»,-նշել է ռուս խաղաղապահ կոնտինգենտի ներկայացուցիչ Դմիտրի Տուսիդինը:
Նա տեղեկացրել է, որ հետագայում օգնություն են տրամադրելու բազմազավակ ընտանիքներին: Նախատեսում են տրամադրել հագուստ, կոշիկ, առաջին անհրաժեշտության պարագաներ: Առաջիկայում հումանիտար ակցիայի շրջանակում երկու դիզելային գեներատոր են հանձնելու: Մեկը դպրոցի համար, մյուսը՝ գյուղի վարչակազմի համար:

Российские миротворцы и благотворители передали 1,2 тонны гуманитарной помощи нуждающимся жителям Арцаха
В Арцахе российские миротворцы и представители благотворительных фондов России и Армении провели гуманитарную акцию в отдаленном районе Арцаха. Акция прошла в школе села Храморт Аскеранского, с передачей 1,2 тонн гуманитарного груза нуждающимся семьям.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 октября, АРЦАХПРЕСС- По данным Минобороны РФ, акция прошла в школе села Храморт Аскеранского района. Малообеспеченным семьям передали 1,2 тонн гуманитарной помощи.
«Сегодня в населенном пункте Храморт Аскеранского района совместно с ассоциацией благотворительных организаций «Мерси», проводится гуманитарная акция. Будет выдана гуманитарная помощь более 320 семьям, в первую очередь мы вручаем школьные принадлежности для детей учащихся и дошкольников населенного пункта Храморт», - сказал представитель российского миротворческого контингента Дмитрий Тусиди.
«В дальнейшем будет выдана гуманитарная помощь многодетным семьям, будут выданы печки, одежда, обувь, предметы первой необходимости, также в ходе акции будут вручены два дизельных генератора один для школы, второй для администрации Храморта», - добавил он.