Հերհերում համայնքի ղեկավար են ընտրել
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Հերհեր համայնքում ավարտվեց տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունը:
Հերհերում  համայնքի ղեկավար են ընտրել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Գրիգորյանը նշեց, որ նախնական տվյալներով , համայնքի ղեկավար է ընտրվել Արման Շահիսի Ալեքսանյանը:
«Հերհեր համայնքի 5/1 ընտրատեղամասում գրանցված 399 ընտրողներից 203-ը կամ 50.9 %-ը մասնակցել է համայնքի ղեկավարի ընտրությանը: Գրանցված միակ թեկնածուն ընտրվեց 139 կողմ և 48 դեմ ձայների համամասնությամբ: Անվավեր է ճանաչվել 16 քվեաթերթիկ: Ընտրություններն անցել են բնականոն հունով, խախտումներ չենք արձանագրել, սակայն դիտորդների կողմից ստացել ենք 2 դիտողություն», - նշեց Ս. Գրիգորյանը:

В Гергере избрали главу общины
В общине Гергер Мартунинского района Республики Арцах завершились выборы в органы местного самоуправления.
В Гергере избрали  главу общины
СТЕПАНАКЕРТ, 11 октября, АРЦАХПРЕССВ беседе с корреспондентом "Арцахпресс" председатель участковой избирательной комиссии Саргис Григорян отметил, что по предварительным данным главой общины избран Арман Шахисович Алексанян.
«На избирательном участке 5/1 общины Гергер из 399 зарегистрированных избирателей в выборах  приняли участие 203 или 50,9%. Единственный зарегистрированный кандидат был избран 139 голосами "за" и 48 "против". 16 бюллетеней признаны недействительными. Выборы прошли нормально, нарушений мы не зафиксировали, но получили 2 замечания от наблюдателей», - отметил С. Григорян.