Իտալիան ցանկանում է հյուրընկալել Եվրո-2028-ը կամ ԱԱ-2030-ը
Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Գաբրիելե Գրավինան հայտարարել է, որ երկիրը մտադիր է մի քանի տարի անց ֆուտբոլային խոշոր մրցաշար անցկացնել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հուլիսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Եվրո-2020-ին Իտալիայի հավաքականը հասավ եզրափակիչ, որտեղ 11 մետրանոց հարվածաշարում «Ուեմբլի» մարզադաշտում հաղթեց Անգլիային:
«Սա հաղթանակ է բոլորի համար, ովքեր համագործակցել են այս երկարաժամկետ ծրագրի հետ: Այս հաղթանակը հույս է ներշնչում ամբողջ երկրին, քանի որ ուսումնասիրությունները ցույց են տալիս, որ տնտեսական ազդեցությունը դրական է եղել: Մրցաշարում հաղթանակը բերեց 36 միլիոն եվրոյի եկամուտ, որը չի կարող անտեսվել:
Հուսով ենք, որ խոշոր մրցաշարի անցկացման իրավունքի ապահովումը վերջապես կարող է ստիպել որոշ տեղական խորհուրդների համաձայնվել վերազինել այն մարզադաշտերը, որոնք վերջին անգամ վերանորոգվել էին 1990 թվականի Աշխարհի առաջնության համար:
Մենք ցանկություն ու հնարավորություն ունենք հյուրընկալելու Եվրոպայի 2028 թվականի առաջնությունը կամ 2030 թվականի Աշխարհի առաջնությունը, բայց ամեն ինչ պետք է անենք քայլ առ քայլ, այնպես որ՝ կսկսենք նախ Եվրոյից», – armsport-ի փոխանցմամբ՝ մեջբերում է Գրավինային Football-Italia-ն:

В Италии рассчитывают принять Евро-2028 или чемпионат мира — 2030
Президент Федерации футбола Италии Габриэле Гравина рассказал, что страна рассчитывает принять у себя крупный футбольный турнир через несколько лет.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июля, АРЦАХПРЕСС- Речь идёт о чемпионатах Европы и мира 2028 и 2030 годов соответственно.
«Мы будем оценивать кандидатуру Италии на чемпионат Европы 2028 года и чемпионат мира 2030 года, на котором будет отмечаться столетие чемпионата мира. Давайте сначала попробуем Евро, а потом уже подумаем.
Нам следует улучшить состояние стадионов, потому что если мы не начнём инвестировать в инфраструктуру, то никогда не сможем организовать такое грандиозное мероприятие. Однако нужно действовать быстро. На мой взгляд, нужно работать над стадионами сразу, не дожидаясь одобрения на проведение турниров», — цитирует Гравину Reuters.