Ստեփանակերտում կկազմակերպվի «Ապրելու ցանկություն» ֆիլմի ցուցադրությունը
Sunrise Stepanakert մուլտիմեդիա արվեստի փառատոնի շրջանակներում Ստեփանակերտում կկայանա «Ապրելու ցանկություն» ֆիլմի ցուցադրությունը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է փառատոնի հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Հակոբյանը:
«Արվեստի փառատոնի վերջին միջոցառումը տեղի կունենա հուլիսի 16-ին՝ ժամը 18:00-ին, որի շրջանակում  կդիտենք «Ապրելու ցանկություն» (#TheDesireToLive)  ֆիլմը: Կինոդիտումից հետո տեղի կունենա քննարկում և հարցուպատասխան ֆիլմի ռեժիսորի հետ: Կարևոր է նշել, որ Մարիամ Ավետիսյանը արցախցի երիտասարդ կինոռեժիսոր է: Մեզ թվում է, որ հիմա հատկապես կարևոր է ցույց տալ, որ կյանքն Արցախում շարունակվում է և շարունակվելու է, այդ թվում՝ շնորհիվ նման տաղանդավոր երիտասարդության», - նշեց Լիլիթ Հակոբյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ փառատոնի շրջանակներում անցկացվող բոլոր միջոցառումների մուտքն անվճար է։ Միջոցառումը տեղի կունենա Պոլ Էլյուարի Տուն Ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնում:
Նշենք, որ «Sunrise Stepanakert»-ը մուլտիմեդիա արվեստի փառատոն է, որը ներառում է լուսանկարչության և թվային արվեստի ցուցադրություն, երաժշտական համերգներ, կինոդիտումներ և ստեղծագործական վարպետության դասեր:

В Степанакерте будет организован показ фильма «Желание жить»
В рамках фестиваля мультимедийного искусства Sunrise Stepanakert в Степанакерте состоится показ фильма «Желание жить».
СТЕПАНАКЕРТ, 13 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила менеджер по связям с общественностью фестиваля Лилит Акопян.
Последнее мероприятие арт-фестиваля состоится 16 июля в 18:00, во время которого состоится просмотр фильма «Желание жить» (#TheDesireToLive). После просмотра состоится дискуссия и « вопросы и ответы » с режиссером фильма. Отметим, что Мариам Аветисян - молодой режиссер из Арцаха. Нам кажется, что сейчас особенно важно показать, что жизнь в Арцахе продолжается, будет продолжаться, в том числе благодаря такой талантливой молодежи », - отметила Лилит Акопян.
По словам нашего собеседника, вход на все мероприятия, проводимые в рамках фестиваля, свободный. Мероприятие состоится в Центре Франкофонии "Дом  Поля Элюара".
Отметим, что Sunrise Stepanakert - это фестиваль мультимедийного искусства, который включает в себя фотографирование, шоу цифрового искусства, музыкальные концерты, кинопоказы и творческие мастер-классы.