Տեղի կունենա «Վախենալու ոչինչ չկա» ֆիլմի ցուցադրությունը
Sunrise Stepanakert մուլտիմեդիա արվեստի փառատոնի շրջանակներում Ստեփանակերտում կկայանա «Վախենալու ոչինչ չկա» ֆիլմի ցուցադրությունը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է փառատոնի հանրային կապերի պատասխանատու Լիլիթ Հակոբյանը:
«Հուլիսի 10-ին՝ ժամը 17:00-ին, եկեք միասին դիտենք «Վախենալու ոչինչ չկա» ֆիլմը, որից հետո կունենաք քննարկում և հարցուպատասխան ֆիլմի ռեժիսոր Սիլվա Խնկանոսյանի հետ: Այս վավերագրական ֆիլմը ցույց է տալիս ականազերծող մի խումբ կանանց նվիրվածությունը: Մետր առ մետր նրանք ականազերծում են «Լաչինի միջանցքը»՝ մարտական նախկին գոտի»,- ասաց Լ. Հակոբյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ փառատոնի շրջանակներում անցկացվող բոլոր միջոցառումների մուտքն անվճար է։ Միջոցառումը տեղի կունենա Պոլ Էլյուարի Տուն Ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնում: Նշենք, որ «Sunrise Stepanakert»-ը մուլտիմեդիա արվեստի փառատոն է, որը ներառում է լուսանկարչության և թվային արվեստի ցուցադրություն, երաժշտական համերգներ, կինոդիտումներ և ստեղծագործական վարպետության դասեր:

Состоится показ фильма «Нечего бояться»
В Степанакерте в рамках фестиваля мультимедийного искусства Sunrise Stepanakert состоится показ фильма «Нечего бояться».
СТЕПАНАКЕРТ, 6 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила менеджер по связям с общественностью фестиваля Лилит Акопян.
«10 июля в 17:00 присоединяйтесь и вместе посмотрим фильм « Нечего бояться », после чего у вас будет дискуссия и « Вопросы и ответы » с режиссером фильма Сильвой Хнканосян. Этот документальный фильм показывает преданность группы женщин-саперов. Метр за метром расчищают они Лачинский коридор, бывшую военную зону», - сказала Л. Акопян.
По словам нашего собеседника, вход на все мероприятия, проводимые в рамках фестиваля, свободный. Мероприятие состоится в Центре Франкофонии " Дом Поля Элюара". Отметим, что Sunrise Stepanakert - это фестиваль мультимедийного искусства, который включает в себя фотографирование, шоу цифрового искусства, музыкальные концерты, кинопоказы и творческие мастер-классы.