Զախարովա. Բանակցություններ են տարվում Լեռնային Ղարաբաղ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելություն կազմակերպելու համար
«Բանակցություններ են տարվում Լեռնային Ղարաբաղ եւ հարակից Ադրբեջանի շրջաններ կազմակերպելու շուրջ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելություն կազմակերպելու վերաբերյալ»:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ NEWS.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան` պատասխանելով հարցին, թե ինչպես է Մոսկվան գնահատում այն ​​փաստը, որ Բաքուն թույլ չի տալիս ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի փորձագետներին այցելել տարածաշրջան` հայկական պատմական ժառանգության վիճակը գնահատելու համար:
«Հուսով ենք, որ այդպիսի այց տեղի կունենա առաջիկայում եւ կնպաստի փոխվստահության ամրապնդմանը տարածաշրջանում»,- ասել է նա:

Russian MFA spokesperson: Negotiations underway to organize UNESCO preliminary mission to Nagorno-Karabakh
Negotiations are underway to organize the preliminary mission of the UNESCO to Nagorno-Karabakh and the surrounding regions of Azerbaijan.
STEPANAKERT, FEBRUARY 4, ARTSAKHPRESS: Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation Maria Zakharova said today when she was asked how Moscow assesses the fact that Baku isn’t letting experts of the UNESCO visit the region to assess the state of Armenian historical heritage, news.am reports.
“We hope there will be such a visit soon and that this will contribute to the strengthening of mutual confidence in the region,” she added.