Վարչապետի շնորհակալագրով պարգևատրվել են բուժաշխատողներ ու գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ
ՀՀ վարչապետի որոշմամբ 100-ից ավել բուժաշխատողներ ու գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ պարգևատրվել են շնորհակալագրերով Հայաստանում կորոնավիրուսային համավարակի կանխարգելման և բուժման գործում ցուցաբերած նվիրումի և բարեխիղճ աշխատանքի համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նրանք ներկայացնում են «Նորք ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոց» ՓԲԸ-ն, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնը, «Վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի գիտական կենտրոն» ՓԲԸ-ը, «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնը, Ոստիկանության բժշկական վարչության հոսպիտալը, «Արտաշատի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ը, «Կապանի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ն, «Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոց» ՓԲԸ-ն, «Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոց» ՓԲԸ-ն, «Արաբկիր» բժշկական համալիր-երեխաների և դեռահասների առողջության ինստիտուտը, «Էրեբունի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ն, «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն»-ը, «Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտ» ՓԲԸ-ն, Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանը, «Վեդու բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ն, Դիլիջանի «ԻՌ-ՎԻՆԳ» ՍՊԸ-ն, «Սպիտակի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ն, «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնը, «Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը, ՀՀ առողջապահության նախարարությունը և այլ գերատեսչություններ:
«Նորք ինֆեկցիոն» հիվանդությունների ազգային կենտրոնի անձնակազմը նամակ էր հղել ՀՀ վարչապետին: Բաց նամակում իրենց դժգոհությունն էին հայտնել, քանի որ հիվանդանոցի աշխատակիցներից ոչ ոք Անկախության տոնին նվիրված պարգևատրման արարողության ժամանակ չէր պարգևատրվել։ Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը նշել էր, որ 12 բուժաշխատողներ ներկայացվել են պետական պարգեւի սեպտեմբերի 21-ին, իսկ 100 եւ ավելի բուժաշխատողները մոտ օրերս կպարգեւատրվեն վարչապետի հուշամեդալով եւ շնորհակալագրով։

Медработники награждены благодарственной грамотой премьер-министра
Решением премьер-министра Армении более 100 медработников и представителей медицинских учреждений за преданность делу профилактики и лечения COVID-19 в Армении и за добросовестную работу награждены благодарственными грамотами.
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС:  Как передает «Арменпресс», награжденные медработники представляют следующие организации: ЗАО “Инфекционная клиническая больница “Норк” ”, Медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”, ЗАО “Научный центр травматологии и ортопедии”, Медицинский центр “Сурб Аствацамайр”, Госпиталь медицинского управления полиции, ЗАО “Арташатский медицинский центр”, ЗАО “Капанский медицинский центр”, ЗАО “Ванадзорская инфекционная больница”, ЗАО “Гюмрийская инфекционная больница”, Медицинский комплекс “Арабкир” институт здоровья детей и подростков, ЗАО “Медицинский центр Эребуни”, Медицинский центр “Астхик”, ЗАО “Республиканский институт перинатологии, акушерства и гинекологии”, Ереванский государственный медицинский университет им. Гераци, ЗАО “Медицинский центр Веди”, ООО “Ир-Винг” в Дилижане, ЗАО “Спитакский медицинский центр”, Республиканский медицинский центр “Армения”, ГНКО “Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний”, Министерство здравоохранения Республики Армения и другие ведомства.
Коллектив Национального центра “Норкская инфекционная больница” направил открытое письмо премьер-министру. Персонал выразил свое недовольство тем, что среди награжденных в День независимости не было сотрудников инфекционной больницы “Норк”.  На что пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян ответила: “21 сентября на соискание государственной награды было выдвинуто 12 медицинских работников, в ближайшие дни 100 и более медицинских работников будут награждены памятными медалями и благодарственным письмом премьер-министра”.