Հայաստանը երկրորդ տեղն է զբաղեցրել «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթում
ՀՀ պաշտպանության նախարարության Իջևան քաղաքի ռազմամարզական համալիրում և լեռնային զորավարժարանում ամփոփվել են «Միջազգային բանակային խաղեր-2020» միջոցառման շրջանակում կայացած «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի արդյունքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Ինչպես տեղեկացրին ՌԴ հարավային օկրուգի մամուլի ծառայությունից, «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթին մասնակցում են ՀայաստանիԲելառուսիՀունաստանի և Ռուսաստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչներըՅուրաքանչյուր թիմում ընդգրկված էր չորս զինծառայողայդ թվում` մեկ կին զինծառայողՄրցույթն անցկացվում էր օգոստոսի 24­31-ը:
Մասնակիցներն ուժերը չափել են գրական-գեղարվեստական և պարային-երաժշտականռազմամասնագիտական,  կրակային պատրաստության «Դիպուկահար»  մրցաձևերում և այլն:
Մրցույթի բոլոր փուլերի արդյունքներով առաջին տեղը զբաղեցրել է ՌուսաստանիերկրորդըՀայաստանի , երրորդը՝ Բելառուսիիսկ չորրորդըՀունաստանի հավաքականը:

Армения в международном конкурсе “Воин мира” заняла второе место
В военно-спортивном комплексе и на горном полигоне в Иджеване Министерства обороны Армении подведены итоги конкурса “Воин мира”, прошедшего в рамках мероприятия Международные армейские игры-2020.
СТЕПАНАКЕРТ,АРЦАХПРЕСС: Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Южного округа, в конкурсе принимали участие представители вооруженных сил Армении, Беларуси, Греции и России. В каждой команде было по 4 военнослужащих, в том числе и одна женщина. Конкурс проводился с 24 по 31 августа.
Участники соревновались в литературно-художественном, танцевально-музыкальном, военно-профессиональном конкурсах, также и в конкурсе огневой подготовки.
По итогам всех конкурсов первое место заняла сборная России, второе - сборная Армении , третье - сборная Беларуси, четвертое - сборная Греции.