Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսլանդիայի նախագահին` Ազգային տոնի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսլանդիայի Հանրապետության նախագահ Գուդնի Յոհաննեսոնին` երկրի Ազգային տոնի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանրապետության նախագահը մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը կարևորում է Իսլանդիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության և բարեկամական հարաբերությունների զարգացումն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում։
Նախագահ Սարգսյանը Գուդնի Յոհաննեսոնին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Իսլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Армен Саркисян поздравил президента Исландии по случаю Национального праздника
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Исландия Гудни Йоханнессону в связи с Национальным праздником страны.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июня, АРЦАХПРЕСС: Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
Президент республики, в частности, отметил, что Армения придает важность развитию взаимовыгодного сотрудничества и дружественных отношений с Исландией как на двусторонней, так и на многосторонней площадках.
Президент Саркисян пожелал Гудни Йоханнесону крепкого здоровья и всех благ, а дружественному народу Исландии - мира и благоденствия.